Живот
Линзи и Саманта се "фатија" за носовите PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 17 ноември 2008
nosevi.jpgЛинзи Лохан и нејзината девојка Саманта Ронсон стигнаа од Лос Анџелес во Лондон каде што Саманта ја очекуваше двочасовен DJ сет во еден лондонски клуб.

Бидејќи секој чекор на девојките беше следен од новинарите, најголемо внимание предизвика токму оваа фотографија на која девојките во исто време ги ’чистат’ своите носови
Читај повеќе...
 
Казна за следење на Сандра Булог PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 17 ноември 2008
sandra.jpgПоради шпиунирање на познатата акретка Сандра Булок,Мариса Валентин е осудена на три годишна условна казна.
Читај повеќе...
 
Пожар пред куќите на Опра Винфри и Мајкл Даглас PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 ноември 2008
opra7.jpgРазорен пожар носен од ветрот уништи околу 100 луксузни куќи и илјадници луѓе принуди на евакуација, во Montecit недалеку од Санта Барбара.Се работи за куќи вредни десетици милиони долари, а помеѓу познатите кои имаат куќи на Montecit се Мајкл Даглас, Роб Лоув, и Опра Винфри
Читај повеќе...
 
Во Јужна Калифорнија изгореле 165 куќи PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 ноември 2008

pozar.jpgНајмалку 165   куќи   изгореле во Јужна Калифорнија,сверозападно од Лос Анџелес во шумскиот пожар,кој се ширел поради силниот ветер.Пожарот се заканува да го прекине сандбувањето со струја на овој најголем калифорниски град.Најмалку 10 илјади жители од ова подрачје биле принудно евакуирани,откако огнот уништил 2.600 хектари обработлива површина

Последни измени ( недела, 16 ноември 2008 )
 
Азем Власи ќе биде амбасадор во Црна Гора PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 ноември 2008
vlasi.jpg

Поранешниот комунистички функционер Азем Власи ќе биде именуван за прв амбасадор на Косово во Црна Гора, објавува денес весникот од Подгорица “Дан“.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 Следно > Крај >>

Резултати 1414 - 1422 од 1460
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive