Живот
Концерт на грчи музички и драмски тетатар на Ох.лето PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 09 август 2020
grcki1q.jpgКонцерт со грчки музичари на виолончело и пијано – Христос Гримпас и Џорџ Емануел Лазаридис и театарската претстава „Чудесна терапија“ во продукција на на Драмскиот театар од Скопје се денеска на програмата на Охридско лето.
Читај повеќе...
 
Евровизија следната година со американса верзија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 08 август 2020
evroa1q.jpgЕвровизија ќе добие американска верзија следната година, најавија организаторите на Европскиот избор за најдобра песна. Педесет земји ќе се натпреваруваат на Американскиот избор на песна, а засега не е објавено кој сервис или платформа ќе го емитува преносот.
 
Создадена вештачка кожа со чувство на допир PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 07 август 2020
koza1q.jpgНаучници од Сингапур создадоа „електронска кожа“ која има способност да создаде чувство за допир, иновација за која се надеваат дека на луѓето со протетски помагала ќе им овозможи да препознаваат предмети, како и можност да почувствуваат материјал, па дури и температура и болка. Уредот е наречен Еј-Си-И-Ес, а е направен од 100 мали сензори и има големина од еден квадратен сантиметар.
Читај повеќе...
 
Почина српската писателка Исидора Блјелица PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 05 август 2020
isidorab1.jpgСрпската писателка Исидора Бјелица почина денес во Белград на 52 години. Родена е на 10 декември 1967 во Сараево, каде завршила гимназија, а во Белград дипломирала и магистрирала на Факултетот за драмски уметности. Освен по бестселерите, Бјелица беше препознатлива и по шапките кои со тек на време станаа нејзин заштитен знак.
Читај повеќе...
 
Почина Рајко Дујмиќ,основачот на "Нови фосили" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 август 2020
rajkod1.jpgХрватскиот композитор Рајко Дујмиќ, водач на славната екс-ју група „Нови фосили“, почина на 66 години откако неколку дена беше во вештачка кома по сообраќајна несреќа. Дујмиќ беше еден од најпризнатите хрватски музичари и композитори.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 2030
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive