Живот
Пукотници во Утрехт,неколкумина повредени PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 18 март 2019
utreht1q.jpgНеколку луѓе се повредени откако маж отворил оган во трамвај во холандскиот град Утрехт, објави полицијата.
Читај повеќе...
 
Почина и 50-та жртва од нападот во Крајстчрч PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 17 март 2019
zrtva1w.jpgПолицијата на Нов Зеланд соопшти дека почина и 50-та жртва на терористичкиот напад во Крајстчрч, кога во петокот 28-годишниот белец расист Брентон Харисон Тарант од Австралија пукаше во верниците во две џамии за време на молитвата. Меѓу убиените се и едно 3-годишно и едно 4-годишно дете и 14-годишник.
Читај повеќе...
 
49 загинати во напад на две џамии во Нов Зеланд PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 15 март 2019
krejs1qq.jpgПолицијата на Нов Зеланд кажа дека бројот на жртвите во терористичкиот напад врз две џамии во Крајстчрч се зголемил на 49. Има еден обвинет кој утре ќе биде изведен пред суд, рече шефот на полицијата, но не кажа дали истото обвинет ги извел обата напада.
Читај повеќе...
 
Британскиот парламент го одби планот за Брегзит без до PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 13 март 2019
tereza2e.jpgТереза Меј доживеа нов пораз откако британскиот парламент го одби планот за излегување на Велика Британија од Европската Унија без договор, што може да доведе до одложување на процесот. Противниците на планот го добија гласањето со разлика од само четири гласа, 312 наспроти 308.
Читај повеќе...
 
Трамп ги приземји сите авиони од типот „боинг 737 макс 8 PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 13 март 2019
naredba1q.jpgДоналд Трамп ѝ нареди на Федералната агенција за цивилно воздухопловство на САД (ФАА) да ги приземји сите авиони од типот „боинг 737 макс 8“, три дена по несреќата во Етиопија.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 1619
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive