Живот
Германците слободно ќе патуваат во 31 европска земја PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 26 мај 2020
germanija1q.jpgКанцеларката Ангела Меркел објави дека од следниот месец Германците ќе можат слободно да патуваат во 31 европска земја. На списокот не е Македонија.
Читај повеќе...
 
"АББА" сака да издаде новa музика до крајот на годината PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 25 мај 2020
abba1q.jpgДве години откако најави враќање на музичката сцена, легендарната шведска четворка „АББА“ конечно планира да издаде нова музика во текот на оваа година. Ова го објави еден од членовите на групата Бјерн Улвеус, откривајќи дека „некаде после летото“ треба да излезат две песни, насловени „I Still Have Faith In You“ и „Don’t Shot Me Down“.
Читај повеќе...
 
Во баптистичка црква во Франкфурт се заразиле 107... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 24 мај 2020
bap1ww.jpgГерманските власти се обидуваат да ги идентификуваат сите кои присуствувале на миса во баптистичка црква во Франкфурт овој месец, откако најмалку 107 луѓе имале позитивен тест на коронавирус.
Читај повеќе...
 
Шпанија ги отвора плажите во јули,фудбалот... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 23 мај 2020
plazi1w.jpgШпанија ќе се отвори за странските туристи во јули, објави премиерот Педро Санчес, ветувајќи дека владата ќе ја гарантира безбедноста на посетителите, додека земјата излегува од еден од најстрогите карантини во Европа.
Читај повеќе...
 
Се урна пакистански "ербас A320" со 99 патници PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 22 мај 2020
pakistanski1.jpgАвион на Пакистанскиот национален авиопревозник (ПИА) се урна во близина на аеродромот во Карачи, објавија државните медиуми. Официјални лица потврдија дека во авионот „ербас А320“ имало 99 патници и осум членови на екипажот и дека тој паднал во населена област. Снимките од местото на несреќата покажуваат густ црн чад.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 1968
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive