Култура
Почина режисерот Владо Цветаноски PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
Култура
вторник, 23 октомври 2012
cvetan.jpgДенес,ненадејно почина познатиот режисер,професор на факултетот за драмски уметности Владо Цветаноски (53).
Читај повеќе...
 
"Ајде да си речиме уште една" ја почнува сезоната PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
Култура
четврток, 09 февруари 2012
ajde1q.jpgНовата сезона на охридскиот Народен театар започнува на 11- ти февруари со претставата "Ај да си речиме уште една" со почеток од 20:00 часот, во режија на Андреј Цветановски, а во изведба на актерите од Народниот театар Охрид.
Последни измени ( четврток, 09 февруари 2012 )
Читај повеќе...
 
Поетска вечер на Ѓорѓо-Димоски во Бар PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 2
Култура
недела, 24 јули 2011
gorgo1.jpgВечер посветена на македонскиот писател Славе Ѓорѓо Димоски ќе се одржи на Меѓународниот летен фестивал „Барски летопис“ што традиционално се одржува во  Бар.
Читај повеќе...
 
Културна соработка меѓу Македонија и Хрватска PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
Култура
недела, 10 јули 2011
dubrovnik1.jpgМинистерот за култура на Република Македонија, м-р Елизабета Канческа-Милевска денес во Дубровик, Република Хрватска, оствари билатерална средба со министерот за култура на Р. Хрватска, г. Јасен Месиќ.
Читај повеќе...
 
Меѓународно признание за Раде Силјан PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
Култура
понеделник, 06 декември 2010
rade99.jpgЕминентниот македонски поет Раде Силјан е добитник на престижната награда "Un poeta per la pace".
Читај повеќе...
 
Дино Де Лаурентис замина во вечноста PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
Култура
петок, 12 ноември 2010
dino_de_laurentis.jpg Италијанскиот филмски продуцент оскаровец Дино Де Лурентис кој на големото платно донесе над 500 филмови меѓу кои "Серпико", "Трите дена на кондорот" и "Кинг Конг", почина во Лос Анџелес на 91-годишна возраст.
Читај повеќе...
 
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive