Здравје
Како да ги заштитите очите PDF Печати Е-Маил
Здравје
среда, 22 мај 2013
oci55.jpgВидот постојано треба да се чува. Пстојат многу правила кои треба да се почитуваат за заштита на видот, но три се најважни.
Читај повеќе...
 
Создаден е вештачки бубрег PDF Печати Е-Маил
Здравје
понеделник, 15 април 2013

bubreg88.jpgСо реконструкција на стар буберг кој го искористиле како една врста калап.лекарите од општата болница "Масачусетс" успеале во лабораториски услови да го создадат еден од најкомплицираните органи.Иако се уште не се ефикасни како природните,се цени дека за пет години оваа технологија ќе се применува и кон пацинетите.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 7 - 12 од 106
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

МЕТАЛНА ОПСЕСИЈАСлични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive