Концерти
Видео-спот за "Ветрушка" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 28 октомври 2010
vetruska.jpgОхридските рапери од  Urban Minds пред неколку месеци го објавија  нивниот прв албум додека деновиве го снимија  првиот  видео-спот за песната "Ветрушка".
Читај повеќе...
 
Танески победник на Поп вечерта на Трубадури PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 28 август 2010

На Поп вечерта на Долни Сарај taneski144.jpgспоред гласовите од интернационалното жири, првото место со 104 поени му припадна на Ѓоко Танески, кој настапи со песната "Ќе направам магија". Со 94 поени на второто место се пласираше Наде Талевска, додека на третата позиција се најдоа Роберт Билбилов и Деана Николовска со 89 освоени поени

Читај повеќе...
 
Манекенки ќе го водат "Охрид -фест" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 2
петок, 20 август 2010
manekenki.jpgМанекенките Маја Лазаревска и Барбара Ефремова ќе бидат водителки  на двете последни вечери од фестивалот Охрид фест-Охридски трубадури,на 27 и 28 август.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 Следно > Крај >>

Резултати 6 - 10 од 17
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive