Актуелно
Американците создадоа борбен авион без пилот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 26 септември 2013
bezpilot1w.jpgАмериканците еден ловец од типот "Ф-16"  го преправија и  тој сега лета без пилот.Со него со далечински управувач управуваат двајца пилоти од земја,од голема далечина.
Читај повеќе...
 
Се разведува Ричард Гир PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 25 септември 2013

gir800.jpgХоливудскиот глумец  глумац Ричар Гир се разведува од   од Кари Лоуел по седум години брак,пишуваат американските медиуми.

 

Читај повеќе...
 
Том Харди нов агент 007? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 24 септември 2013

hardi9.jpgПо улогите во "Воинот", "Подемот на мрачниот витез и "Почеток",Том Харди се наметна како еден од најдобрите глумци на денешницата.Освен актерски квалитети,Харди е и шармантен.

 

Последни измени ( вторник, 24 септември 2013 )
Читај повеќе...
 
"Хипи" комбито нема да го прават по 63 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 23 септември 2013

hipi88.jpgЛегендата на патиштата  во целиот свет и предмет на обожување од милиони луѓе заминува во заслужена пензија."Фолксвагеновото" комбе,популарно наречено "хипи" ќе престане  да се произведува на 31 декември во Сао Пауло,по 63 години откако излезе од производствената лента.

 

Читај повеќе...
 
Ајкули ќе ги спасуваат коралите во Австралија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 20 септември 2013
ajkula5.jpg Ајкулите се од витално значење за опстојувањето на коралните гребени, заклучија научниците откако спроведените истражувања на северо-западниот брег на Австралија покажаа дека гребените изумираат во областите каде има прекумерно ловење на ајкули, објавија медиумите.
Последни измени ( петок, 20 септември 2013 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 Следно > Крај >>

Резултати 811 - 819 од 982
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive