Актуелно
Платил 10 милиони долари за фалсификувана слика PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 08 октомври 2016
falsifi1q.jpgУгледната лондонска аукционерска куќа „Сотбис“ потврди дека една уметничка слика, за која се верувало дека е дело на холандскиот сликар Франс Халс, се покажало оти е само фалсификат.
Читај повеќе...
 
Думата ќе ми го честита роденденот на Путин со 450 рози PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 07 октомври 2016
putin8888.jpgПратениците од Думата одлучија да му испратат на рускиот претседател Владимир Путин, кој денеска полни 64 години, кошница со 450 рози, по предлог на пратеничката Валентина Терешкова од Единствена Русија.
Читај повеќе...
 
Крал е на кралство со 11 жители PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 06 октомври 2016
kral1qd.jpgАнтонио Бертолеони е 83-годишен рибар и сопственик на единствениот ресторан на малиот остров Таволара во Средоземното Море.

И во тоа нема ништо невообичаено ако се знае дека тој е и крал на островот со површина од пет квадратни километри.

Читај повеќе...
 
Сакале да садат лубеници,ама никнале бродови PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 октомври 2016
sadele1qq.jpgОва место сега е Аралската пустина бидејќи таму одамна нема вода. Советските власти ги пренасочиле реките Аму Дарја и Сир Дарја, кои го натопувале езерото, за во оваа област да одгледуваат ориз, лубеници, житарки и памук...
Читај повеќе...
 
Хитлер во центарот на Берлин PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 02 октомври 2016
adolf1q.jpgЛикот на нацистичкиот лидер виновен за смрта на десетици милиони луѓе и нацистички симболи кои се дел од уметничка инсталација ќе продолжи да се прикажува во центарот на Берлин.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 82 - 90 од 714
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive