Актуелно
Мисирки го населија Њујорк PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 22 ноември 2013
misirki55.jpgЈато диви мисирки го разбрануваа Њујорк, градот познат по неговиот урбан дух.
Бројот на диви мисирки на Стетон Ајленд станува сe поголем проблем од најразлични причини: оставаат измет насекаде, го запираат сообраќајот, ги вознемируваат луѓето и ги загрижија владините служби
Читај повеќе...
 
"Џамбо" слетал на мал аеродром,но не може да полета(В) PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 21 ноември 2013

greshka12.jpgПилотите на теретен авион "boing -747 drimlifter“, кој од Њујорк летал за базата Меконел во Канзас по грешка слетале на малиот аеродром Џабара,неколку километри подалеку.

 

Последни измени ( четврток, 21 ноември 2013 )
Читај повеќе...
 
Мадона најплатен музичар во 2013 година PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 20 ноември 2013
madona7.jpg Мадона лесно ги надмина пејачката Леди Гага и ветерански рокери "Бон Џови" и се искачи на врвот на листата на Најплатени музичари за 2013 година, соопшти списанието "Форбс".Мадона заработи 125 милиони долари, претежно од успешната турнеја МДНА, со која заработи 305 милиони долари, но и од производите кои се продаваат на концертите и линијата облека и парфемите.
Читај повеќе...
 
Тоне бразилскиот град Сантос PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 18 ноември 2013

tone33w.jpgЗа неколку години  повеќето згради во бразилскиот град Сантос ќе изгледаат како кривата кула во Пиза.Поради слој од глина, дебел 30 метри,зградите со децении полека пропаѓаат.

 

Читај повеќе...
 
Викторија Бекам освои "Бамби" за мода PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 16 ноември 2013
bambi44.jpg Вик­то­ри­ја Бе­кам, по­ра­неш­на­та член­ка на "Спајс грлс", го по­се­ти глав­ни­от град на Гер­ма­ни­ја за да ја при­ми наг­ра­да­та "Бам­би", на га­ла-све­че­ност та­му. Бе­кам, мај­ка на Брук­лин (14), Ро­мео (11), Круз (8) и на ма­ла­та Хар­пер (2), ја при­ми наг­ра­да­та во ка­те­го­ри­ја­та Мо­да. Ова де­фи­ни­тив­но е вре­ме Пош Спајс да прос­ла­ви со стил, до­де­ка се под­гот­ву­ва да от­во­ри но­ва кан­це­ла­ри­ја во Њу­јорк, во 2014 го­ди­на. Таа, ис­то та­ка, лан­си­ра­ше но­ва се­ри­ја фус­та­ни за сво­ја­та ли­ни­ја, се­лек­ци­ја од нај­по­пу­лар­ни­те пар­чи­ња од си­те ко­лек­ции про­лет-ле­то од 2009 го­ди­на, па на­ва­му, под нас­лов ИКО­НА.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>

Резултати 802 - 810 од 1011
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive