Актуелно
Пронајдена е "вратата на пеколот" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 05 април 2013

pekol300.jpgИталијански археолози тврдат дека ја откриле "вратата на пеколот",премин кој според грчката митологија води во подземјето,бидејќи откритијата се поклопуваат со историските описи.

Последни измени ( петок, 05 април 2013 )
Читај повеќе...
 
Манекенките јадат шамивчиња за да ослабат PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 04 април 2013

slabi488.jpgПоранешната уредничка на австралискиот "Вог" Кирсти Клементс во книгата "Фактор Вог"  тврди дека манекенките на најразлични начини се обидуваат да ослабат,гладот го  совладувале   дури и со шамивчиња.

Читај повеќе...
 
Четири децении од првиот мобилен телефон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 03 април 2013
martin55.jpgДенес се навршуваат точно 40 години откако Мартин Купер, инженер на "Моторола" го реализира првииот разговор со мобилен телефон со Џоел Енџел од компанијата  "АТ&Т".
Читај повеќе...
 
Ќе се продава гитарата на Ленон и на Харисон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 02 април 2013

gitara900.jpgЌе се продава гитарата на која свиреле Џон Ленон и Џорџ Харисон кога биле на врвот на кариерите во Битлси.Се очекува да достигне сума од 200 до 300 илјади долари на аукцијата во мај.

 

Читај повеќе...
 
Белграѓани направиле сијалица која трае 20 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 01 април 2013
sijalica55tt.jpgДвајца белграѓани  конструирале сијалица која може да трае дури 20 години.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>

Резултати 802 - 810 од 873
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive