Актуелно
"Малтешкиот сокол" се продава во Њујорк PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 25 ноември 2013

sokol44g.jpg„Малтешкиoт сокол“  кој го прослави глумецот Хемфри Богарт во улогата на приватниот детектив Сем Спејд,се продава денес во Њујорк.

 

Читај повеќе...
 
Ден пред роденденот ограбена пејачката Мајли Сајрус PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 24 ноември 2013
ograbena88n.jpg

Само  еден ден пред нејзиниот 21 роденден,некој ја ограбил куќата на глумицата и пејачка Мајли Сајрус.Куќата се наоѓа во во Калифорнија,а како соопштила локалната полиција,во моментот на грабежот во куќата немали ниту еден член на семејството.

Читај повеќе...
 
За албумите на Хитлер добил 10 илјади евра PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 23 ноември 2013

albumi99.jpgФранцуски ветеран од Втората светска војна ги продал за повеќе од 10 илјади евра четирите албуми со фотографии кои пред самиот крај на војната ги зел како спомен од зимската вила на Адолф Хитлер.

 

Читај повеќе...
 
Мисирки го населија Њујорк PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 22 ноември 2013
misirki55.jpgЈато диви мисирки го разбрануваа Њујорк, градот познат по неговиот урбан дух.
Бројот на диви мисирки на Стетон Ајленд станува сe поголем проблем од најразлични причини: оставаат измет насекаде, го запираат сообраќајот, ги вознемируваат луѓето и ги загрижија владините служби
Читај повеќе...
 
"Џамбо" слетал на мал аеродром,но не може да полета(В) PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 21 ноември 2013

greshka12.jpgПилотите на теретен авион "boing -747 drimlifter“, кој од Њујорк летал за базата Меконел во Канзас по грешка слетале на малиот аеродром Џабара,неколку километри подалеку.

 

Последни измени ( четврток, 21 ноември 2013 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 Следно > Крај >>

Резултати 802 - 810 од 1014
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive