Актуелно
Во Ерусалим Обама ќе го чуваат 5000 полицајци PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 18 март 2013
obama4555.jpgАмериканскиот претседател Барак Обама ќе се вози во Ерусалим во подвижна тврдинаа и околу 5.000 полицајци ќе се грижат за неговата безбедност.
Читај повеќе...
 
Кокошка снесла мега јајце од 200 грама PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 17 март 2013

mega_jajce.jpgКокошка во кинеската провинција Гуиџоу снесла јајце тешко 200 грама,а кога сопствениците го скршиле нашле во него две жолчки и уште едно јајце.Оваа кокошка не јадела пченка, туку ориз.

 

 

Читај повеќе...
 
Паднал од точак и добил пријава за сообраќајка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 16 март 2013

zdravko000.jpgСплиќанец паднал од велосипед на шеталиштето и го ишчашил зглобот,ама тоа не бил крај на овој случај,пишува Слободна Далмација.Здравко Аничичиќ (61) од Сплит добил покана за на суд бидејќи предизвикал сообраќајка во која едно лице било тешко повредено.На шеталиштето немало никој друг освен него.

Последни измени ( сабота, 16 март 2013 )
Читај повеќе...
 
Се фрлила од осми кат со синот,бебето преживеало PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 15 март 2013
frlil.jpgЖена скокна низ прозорец од осмиот кат на станбена зграда стискајќи го синот в раце, и почина, а бебето остана живо, во случајот што полицијата го смета за очигледно самоубиство. Синтија Вашенхајм беше најдена мртва на улица, со нејзиниот 10-месечен син Кестон близу до неа.
Читај повеќе...
 
Џенифер Анистон се ќе се венча во православна црква PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 14 март 2013
aniston678.jpg

Убавата глумица Џенифер Анистон  ќе застане на лудиот камен.Ѕвездата од серијата "Пријатели"  ќе се мажи за колегата Џастин Тери и тоа во православна црква.

 

Последни измени ( петок, 15 март 2013 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 81 82 83 84 85 86 87 88 Следно > Крај >>

Резултати 730 - 738 од 784
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive