Актуелно
Милиони Хиндуси се капеа во реката Ганг PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 10 февруари 2013
hindusi-00.jpgМилиони хинду верници вчера присуствуваа на ритуално капење кај Сангам, на денот кој наводно носи среќа поради пореденоста на ѕвездите, кој се паѓа на празникот Кумб Мела што се слави 55 дена.
Последни измени ( недела, 10 февруари 2013 )
Читај повеќе...
 
Мажот не прави излети ако во домот има целер PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 08 февруари 2013
hrana_w.jpgАф­ро­ди­зи­ја­ци­те од дамнина привлекувале големо внимание, со нив мно­гу­ми­на се занимавале, истражувале и ги откривале во зеленчукот, ме­со­то, во овошјето.
Читај повеќе...
 
Кинески полицаец е отпуштен оти имал 192 куќи PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 07 февруари 2013
Кинески полицаец добил отказа од работа бидејќи  во неколку града поседувал 192 куќи.Тој се бранел дека се од брат му и дека тој само управувал со нив.kinez888.jpg
Читај повеќе...
 
Деветгодишна Мексиканка родила бебе PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 06 февруари 2013
bebe7.jpgДеветгодишно девојче од Мексико роди девојче, соопштија  локалните власти и членови од нејзиното семејство.
Читај повеќе...
 
Пет години живеела во џунгла со мајмуни PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 22 октомври 2012
zenta_tarzan.jpg

Mарина Чепмен (62) од Бредфорд во Англија  родена  е во Колумбија.Неа, наводно, ја киднапирале и ја оставиле во џунглата.Ја прифатиле мајмуни.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Следно > Крај >>

Резултати 703 - 711 од 720
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive