Актуелно
Вселената е постара за 80 милиони години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 21 март 2013

vselena300.jpgШестотини милиони евра вредниит проект "Планк"  на Европската вселенска агенција,покажал дека вселената е постара за околу 80 милиони години од досегашната претпоставка дека е стара 13.81 милијарди години.

 

Читај повеќе...
 
Трачерски тури низ Њујорк PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 19 март 2013

tracerski.jpgСо намера на посетителите на Големото јаболко престојот да им биде поинтересен,Њујорк тајмс организира трачерски тури во кои се опфатени местата на скандали за кои весникот пишувал на своите страници.Една тура трае 2,5 часа и чини 49 долари.

Читај повеќе...
 
Во Ерусалим Обама ќе го чуваат 5000 полицајци PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 18 март 2013
obama4555.jpgАмериканскиот претседател Барак Обама ќе се вози во Ерусалим во подвижна тврдинаа и околу 5.000 полицајци ќе се грижат за неговата безбедност.
Читај повеќе...
 
Кокошка снесла мега јајце од 200 грама PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 17 март 2013

mega_jajce.jpgКокошка во кинеската провинција Гуиџоу снесла јајце тешко 200 грама,а кога сопствениците го скршиле нашле во него две жолчки и уште едно јајце.Оваа кокошка не јадела пченка, туку ориз.

 

 

Читај повеќе...
 
Паднал од точак и добил пријава за сообраќајка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 16 март 2013

zdravko000.jpgСплиќанец паднал од велосипед на шеталиштето и го ишчашил зглобот,ама тоа не бил крај на овој случај,пишува Слободна Далмација.Здравко Аничичиќ (61) од Сплит добил покана за на суд бидејќи предизвикал сообраќајка во која едно лице било тешко повредено.На шеталиштето немало никој друг освен него.

Последни измени ( сабота, 16 март 2013 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 Следно > Крај >>

Резултати 676 - 684 од 732
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive