Актуелно
Крал е на кралство со 11 жители PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 06 октомври 2016
kral1qd.jpgАнтонио Бертолеони е 83-годишен рибар и сопственик на единствениот ресторан на малиот остров Таволара во Средоземното Море.

И во тоа нема ништо невообичаено ако се знае дека тој е и крал на островот со површина од пет квадратни километри.

Читај повеќе...
 
Сакале да садат лубеници,ама никнале бродови PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 октомври 2016
sadele1qq.jpgОва место сега е Аралската пустина бидејќи таму одамна нема вода. Советските власти ги пренасочиле реките Аму Дарја и Сир Дарја, кои го натопувале езерото, за во оваа област да одгледуваат ориз, лубеници, житарки и памук...
Читај повеќе...
 
Хитлер во центарот на Берлин PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 02 октомври 2016
adolf1q.jpgЛикот на нацистичкиот лидер виновен за смрта на десетици милиони луѓе и нацистички симболи кои се дел од уметничка инсталација ќе продолжи да се прикажува во центарот на Берлин.
Читај повеќе...
 
Носи бурка, ама позира и за "Плејбој" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 29 септември 2016
bur1q.jpgНовинарката муслиманка Нур тагори го направила невозможното - ги споила најпознатиот еротски магазин на светот "Плејбој" и исламскиот хиџаб. Облечена во фармерки, кожна јакна и "конверс" патики, Тагори гордо позирала за најпознатиот машки магазин во светот.
Читај повеќе...
 
Со кого бил нежен гангстерот Ал Капоне PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 27 септември 2016
kapone1q.jpgМафијашкиот бос од времето на прохибицијата во САД, со голема љубов му пишувал писма на својот син, а едно од ретките писма кои што ги испраќал од затворот Алкатраз денес ќе се најде на аукција во САД.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 694
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive