Актуелно
Култниот двосед "БВМ исета" се врати на патиштата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 25 август 2018
mini1we.jpgСо своите чудесен изглед на јајце и минималистичка внатрешност, „исета“ беше симбол на евтино и радосно возење по европските патишта во 50-ите и 60-ите години од минатиот век.
Читај повеќе...
 
На Том Харди му се смачило од глумата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 13 август 2018
hardi1ww.jpgБританскиот актер Том Харди во две различни интервјуа за септемвриските броеви на британското и на американското издание на списанието „Ескваер“ изјави дека му е смачено од глумата и навести можност за пензионирање.
Читај повеќе...
 
Се продава замокот од "Игра на тронови" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 04 август 2018
zamok1ww.jpgЗамокот Госфорд во Северна Ирска, кадешто се снимаа сцени од третата сезона на „Игра на тронови“, се продава за почетна цена од 500.000 фунти, односно 656.452 долари. Фановите на ултрапопуларната ТВ-серија ќе го препознаат замокот како родното место на Кејтлин Старк.
Читај повеќе...
 
Кенгурче го нарекоа Арчибалд за да личи на крал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 26 јули 2018
kengurce1ww.jpgПо шест месеци во торбата на мајката Шикси, од пред неколку дена албино кенгурчето Арчибалд почна да шета низ живеалиштето во скопската Зоолошка градина.
Читај повеќе...
 
Стаклени телефони со кул изглед PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 23 јули 2018
staklenitel1w.jpgДали сте подготвени за проѕирни или можеби дрвени телефони? Тие само така ќе изгледаат, а, всушност, ќе бидат од стакло.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 28 - 36 од 769
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive