Актуелно
Шестгодишник собра 250 илјади долари за помош... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 20 јануари 2020
sest1q.jpgШестгодишно момче од Масачусетс, САД, собрало над 250.000 долари за помош на животинскиот свет погоден од катастрофалните пожари во Австралија, правејќи и продавајќи мали коали од глина.
Читај повеќе...
 
Најскапото вино на светот (40 илјади долари) се прави... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 19 јануари 2020
najskapo1w.jpgПознато е дека добри вина доаѓаат со висока цена, но 40.000 долари за шише звучи малку претерано. Сепак, унгарската винарија „Ројал Токаји“ вели дека нејзината ограничена серија на вино „есенција 2008“ вреди секој цент.
Читај повеќе...
 
Амстердам ќе ги откупи долговите на младите за да... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 18 јануари 2020
amster1q.jpgАмстердам ќе ги преземе долговите на младите, со цел да им ја олесни ситуацијата на оние кои се мачат да почнат со работа или да продолжат со образование.
Читај повеќе...
 
Индијци направија торта од 6,5 километри PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 16 јануари 2020
tortai.jpgОколу 1.500 индиски пекари и готвачи учествуваа во правењето на торта од 6,5 километри, за која се верува дека е најдолга на светот.
Читај повеќе...
 
Се фрлаат тони моркови и компири во Австралија за... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 14 јануари 2020

mork1q.jpgВластите на Нов Јужен Велс, една од најпогодените области од катастрофалните пожари во Австралија, употребија хеликоптери за да достават храна на илјадници прегладнети животни.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 897
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive