Актуелно
Пронајден фосил на пајак чии очи светат и по 100 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 18 февруари 2019
pajak1q.jpgЛовци на фосили од Кореја откриле редок примерок на пајак зачуван во карпа, но она што уште повеќе ги воодушевило е што неговите очи сѐ уште светат, 110 милиони години откако умрел.
Последни измени ( понеделник, 18 февруари 2019 )
Читај повеќе...
 
Бил Гејтс вели дека не го заслужува богатството и... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 14 февруари 2019
gejts45.jpgБил Гејтс смета дека не платил доволно данок во животот и дека не заслужува да биде толку богат, додавајќи дека тој и останатите милијардери би требало повеќе да придонесуваат за светот.
Читај повеќе...
 
Кинаго предизвика Холидув PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 11 февруари 2019
predizvik1q.jpgКина влезе и во филмска вселенска трка. „Wandering Earth“ е првиот кинески научно-фантастичен блокбастер и е на добар пат да стане филм со најголема заработувачка од оваа земја.
Читај повеќе...
 
Германски град ѕвезда на Инстаграм PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 06 февруари 2019
germanskig1q.jpgФотографии од дрвените куќи од 17. век во Фројденберг, германски град со 18.000 жители, привлекуваат туристи од цел свет, особено од Јапонија.
Читај повеќе...
 
Дрвени мотажни кабини за планинари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 30 јануари 2019
Дрвена кабина во форма на саќе, наречена Варден, е поставена на планината Сторфјелет во Норвешка. На барање на Норвешката планинарска асоцијација, норвешкото архитектонско студио „Спин аркитекте“ го дизајнираше засолништето, чија цел е да се поттикне планинарењето. Таа е направена така да може drevena1q.jpgда ги издржи суровите поларни зими.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 770
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive