Занимливости
Во август Сонцето ќе го снема PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 02 ноември 2016
sonce400.jpg"Да не речете дека не сте биле предупредени: на 21 август 2017, "може да стане најпопуларниот ден за одмор во историјата, напиша Мајкл Бакич во списанието Дискавер. Па можеби ќе посакате и порано да си побарате слободен ден од работа.
Читај повеќе...
 
Фелпс тајно се оженил PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 28 октомври 2016
tajno23w.jpgОлимпискиот шампион и еден од најуспешните спортисти на денешницата Мајкл Фелпс, тајно се оженил пред неколку месеци.
Читај повеќе...
 
Гнасна изборна кампања во Америка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 20 октомври 2016
hilarikarikatura1qq.jpgВо центарот на Њујорк беше поставен бизарен полугол кип на демократскиот кандидат за американски претседател Хилари Клинтон, на кој таа наместо нозе има копита.
Читај повеќе...
 
Дубаи ќе гради кула за една милијарда долари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 октомври 2016
dub1qq.jpgВо 2020 година, кога во Дубаи ќе се одржи светска изложба, тоа ќе биде највисока зграда во светот, се вели во специјална порака по повод почетокот на изградбата.Водечката градежна компанија во Дубаи Емаар Пропертиес ги објави плановите за кулата, повисока за 828 метри Бурџ Калифа. Емаар посочи дека вредноста на објектот ќе биде 1 милијарда долари.
Читај повеќе...
 
Шон Пен има девојка 32 години помлада од него PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 09 октомври 2016
pen22ww.jpgОткако раскина со Шарилиз Терон, Шон Пен (56) повторно сака. И предметот на негово обожавање повторно е блондинка, помлада од него 32 години.
Читај повеќе...
 
Платил 10 милиони долари за фалсификувана слика PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 08 октомври 2016
falsifi1q.jpgУгледната лондонска аукционерска куќа „Сотбис“ потврди дека една уметничка слика, за која се верувало дека е дело на холандскиот сликар Франс Халс, се покажало оти е само фалсификат.
Читај повеќе...
 
Думата ќе ми го честита роденденот на Путин со 450 рози PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 07 октомври 2016
putin8888.jpgПратениците од Думата одлучија да му испратат на рускиот претседател Владимир Путин, кој денеска полни 64 години, кошница со 450 рози, по предлог на пратеничката Валентина Терешкова од Единствена Русија.
Читај повеќе...
 
Крал е на кралство со 11 жители PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 06 октомври 2016
kral1qd.jpgАнтонио Бертолеони е 83-годишен рибар и сопственик на единствениот ресторан на малиот остров Таволара во Средоземното Море.

И во тоа нема ништо невообичаено ако се знае дека тој е и крал на островот со површина од пет квадратни километри.

Читај повеќе...
 
Сакале да садат лубеници,ама никнале бродови PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 октомври 2016
sadele1qq.jpgОва место сега е Аралската пустина бидејќи таму одамна нема вода. Советските власти ги пренасочиле реките Аму Дарја и Сир Дарја, кои го натопувале езерото, за во оваа област да одгледуваат ориз, лубеници, житарки и памук...
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 92 - 104 од 729
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive