Занимливости
Фрижидер сам прави марихуана PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 04 август 2016

friz1q.jpgОткако одреден број на американски сојузни држави ја легализираа употребата на марихуана во приватни и медицински цели, почна трката по пари.

Читај повеќе...
 
Скокнал без падобран од 7600 метри PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 31 јули 2016
padobran1q.jpgАмериканецот Лук Ејкинс скокна од авион од висина од 7.600 метри без падобран и стана прв падобранец кој безбедно падна во мрежа раширена на тлото.
Читај повеќе...
 
Кинезите направија тунел од книги PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 26 јули 2016
tunel1qv.jpgШангајското студио Џи Ел - Мусе осмисли оригинален проект - тунел од книги во една кинеска продвница. Имено, полиците со книги се поставени така што достигнуваат до таванот во кружен облик, и се рефлектираат на подот.
Читај повеќе...
 
Севе пее за силикони PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 12 јули 2016
seve1ee.jpgХрватската поп-ѕвезда Северина Којиќ сними нов спот за песната "Силикони", кој го промовираше на својот официјален фејсбук-профил. Во спотот се појавува легендарната српска актерка Сека Саблиќ.
Читај повеќе...
 
Продадена жолтата гитара на Елвис Присли PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 28 јуни 2016
zolta1q.jpgСлавната „Жолта гитара“ (Yellow Cloud) на пејачот Принс продадена е на аукција за 137.500 долари.
Читај повеќе...
 
Ал Пачино има девојка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 19 јуни 2016
al1q.jpgАктерот Ал Пачино (74) подолго време е во врска со актерката Лусил Соле, која е 40 години помлада од него.
Читај повеќе...
 
Најдобрата наставничка на светот обвинета за кражба PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 16 јуни 2016
najdobra1qc.jpgОбвинението за ситна кражба против наставничката од Мејн која ја доби наградата Глобал за просветен работник вредна 1 милион долари, ќе биде повлечено ако таа ги исполни условите што ги одреди судот.
Читај повеќе...
 
Обновен хотелот "Риц" во кој беа Дајана и Доди ал Фаед PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 06 јуни 2016
ric1q.jpgВо Париз повторно е отворен обновениот, луксузен хотел „Риц“, сопственост на египетскиот милијардер Мохамед ал Фаед.
Читај повеќе...
 
Откриена планета слична на Земјата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 30 мај 2016
kosmos1q.jpgНаучниците објавија дека откриле планета на која би можела да постојат услови за живот на луѓето.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 79 - 91 од 693
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive