Занимливости
Во САД ќе забранат благи сокови во високи чаши PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 21 февруари 2013

sok00.jpgЗа прв пат во САД би можела да биде забранета продажбата на благи сокови во високи чаши и тоа во Њујорк за околу три недели,ако судот не  го прифати приговорот на производителите и продавачите на таа одлука.Судијата на Врховниот суд не донел веднаш одлука,ама кажал дека тоа ќе го направи.

 

Читај повеќе...
 
Американка роди дупли близнаци PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 20 февруари 2013
bliznaci234.jpgАмериканка  од Тексас роди дупли близнаци,што многу ретко се случува,кажуваат од болницата во кои се родија близнаците.
Читај повеќе...
 
Пура остава златен пепел во пепелникот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 19 февруари 2013

pura5000.jpgСо векови добрата цигара во рака потсетува на животниот стил на богатите и познатите и една е една од статусните симболи. Меѓу уживачите на овој „луксузен чад“ се и Мадона, Брус Вилис, Томи Ли Џонс и Силвестер Сталоне. Дека овој скап порок може да биде уште поскап докажува најновиот вид на цигари - таа после која останува златен пепел.

Читај повеќе...
 
Дали папата ќе прима пензија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 18 февруари 2013

papa7.jpgДали папата Бенедикт Шеснаесетти ќе прима месечна пензија  од 2.500 евра,како други бискупи кои се повлекле, откако даде оставка на папаската функција,е прашање кое ја окупира црковната и друга јавност во светот.

Последни измени ( понеделник, 18 февруари 2013 )
Читај повеќе...
 
Ева Херцигова гола рекламира сандали PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 17 февруари 2013

eva3000.jpgНа фотографии кои се дел од рекламната кампања на новата колекција на дизајнерот на обувки Брајан Етвуд,искусната манекенка Ева Херцигова(40)  целосно гола ,позира во базен и на нозете носи сандали.

 

Читај повеќе...
 
Ноќевање во Тројански коњ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 16 февруари 2013

trojanski.jpgСнаодливот Белгијанец  Доминик Ноел изградил чуден хотел во облик на Тојански коњ во кој може да се ноќева.

Читај повеќе...
 
Анџа и Бред Пит произведуваат вино PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 15 февруари 2013
Анџелина Џоли и Бред Пит,славна холивудска двојка, станаа производители на  вино,кое ќе се најде во продажба во март.angelina8.jpg
Читај повеќе...
 
Актерот Стив Мартин стана татко за прв пат на 68 години PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 14 февруари 2013
stivmartin.jpgАктерот Стив Мартин првпат на 68 години стана татко.
Читај повеќе...
 
Свири на женски газиња (видео) PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 13 февруари 2013
gazinja88.jpg

Перкусионистот Жорж Перес свири прекусии на голи женски задници.

На видеото, шпански музичар од бендот  "Petex" удира по женски газиња во ритмот на музиката.Жените се наведнати и имаат црни танги на себе.Жорж изгледа дека многу импресиониран

 

Последни измени ( среда, 13 февруари 2013 )
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 51 52 53 54 55 56 57 Следно > Крај >>

Резултати 703 - 715 од 732
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 

Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive