Занимливости
Носи бурка, ама позира и за "Плејбој" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 29 септември 2016
bur1q.jpgНовинарката муслиманка Нур тагори го направила невозможното - ги споила најпознатиот еротски магазин на светот "Плејбој" и исламскиот хиџаб. Облечена во фармерки, кожна јакна и "конверс" патики, Тагори гордо позирала за најпознатиот машки магазин во светот.
Читај повеќе...
 
Со кого бил нежен гангстерот Ал Капоне PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 27 септември 2016
kapone1q.jpgМафијашкиот бос од времето на прохибицијата во САД, со голема љубов му пишувал писма на својот син, а едно од ретките писма кои што ги испраќал од затворот Алкатраз денес ќе се најде на аукција во САД.
Читај повеќе...
 
Роналдо во врска со поранешната мисица на Шпанија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 21 септември 2016
vrska1qq.jpgГолгетерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, го мина летото со неколку убави девојки, а, според блиски извори до него, Дезире Кордеро е најновата девојка што му го украла срцето.
Последни измени ( среда, 21 септември 2016 )
Читај повеќе...
 
Зброувањето со себе не е секогаш лошо PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 16 септември 2016
zbor1q.jpgЗошто некои луѓе зборуваат сами со себе? Според најновите научни истражувања, ако им зборувате на другите за да им пренесете некоја порака, тогаш зборувањето на себе ја има истата цел.
Читај повеќе...
 
Џиновската панда ја спасија од исчезнување PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 09 септември 2016
panda1qq.jpgПо неколку децении напорна работа на експертите за спас на овие животни, џиновската панда повеќе не е загрозен вид.
Читај повеќе...
 
Хакиран диџејот Пол ван Дајк PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 07 септември 2016
di1q.jpgДиџејот Пол ван Дајк соопшти дека се хакирани неговата веб-страница и профилот на Твитер и дека тој не ги напишал расистичките пораки што завчера беа објавени на Твитер.
Читај повеќе...
 
Молња уби триста ирваси во Норвешка PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 02 септември 2016
molnja1qq.jpgМолња усмрти над 300 ирваси во Норвешка.
Читај повеќе...
 
Продаваат скелет од истребена птица PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 29 август 2016
proda1s.jpgПтицата "додо" е истребена, но некој колекционер сега може да има скелет од оваа птица.
Читај повеќе...
 
Такси возила без возач се појавија во Сингапур PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 28 август 2016
bez1qc.jpgСамонаведувачки такси возила на малку позната компанија почнаа со пробно возење во Сингапур, јави Би-Би-Си.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 66 - 78 од 693
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive