Занимливости
Николас Кејџ ќе го игра Супермен PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 16 март 2018
kejdz1er.jpgНиколас Кејџ, конечно, ќе си го оствари детскиот сон да го игра Супермен, макар што тоа ќе биде во анимиран филм.
Читај повеќе...
 
Синтија од "Сексот и градот" сака да стане гувернер PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 08 март 2018
sintija1q.jpgАктерката Синтија Никсон размислува да се кандидира за гувернер на Њујорк, објави „Њујорк тајмс“.
Читај повеќе...
 
Стрејсенд два пати ја клонирала пудлицата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 01 март 2018
barbara1qq.jpgДвојната оскаровка Барбара Стрејсенд во интервју за магазинот „Вараети“ откри дека двапати го клонирала своето милениче, пудлицата Саманта, која угина лани на 14 години.
Читај повеќе...
 
Германија има енормен раст на бројот на пивари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 26 февруари 2018
pivari1dd.jpgНајновата статистика на Германската пиварска асоцијација (ДББ) покажа значително зголемување на бројот на пивари во земјата, а со тоа и на изборот на пивата. Минатата година, се појавиле 82 нови приватни пивари, колку што вкупно биле отворени во претходните осум години.
Читај повеќе...
 
Го слават Божиќ во февруари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 25 февруари 2018
crn1ww.jpgЖителите на колумбиското село Кинамајо се единствените на светот кои прославуваат Божиќ во февруари, што е проследено со процесија на дрвена статуа на црно бебе Исус.
Читај повеќе...
 
Авионски летови до измислената држава Ваканда PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 22 февруари 2018
vakanda1q.jpgАеродроми во САД почнаа да нудат патувања до измислената држава Ваканда, вклучувајќи се во еуфоријата што ја предизвика последниот голем филмски хит „Црниот Пантер“.
Читај повеќе...
 
Сопругата на Крег не сака следниот 007 да го игра жена PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 13 февруари 2018
soprugak1qq.jpgАктерката Рејчел Вајс, сопруга на Даниел Крег, кој по петти пат ќе го глуми агентот Џејмс Бонд, е против тоа следниот Бонд да биде жена.
Читај повеќе...
 
Основци со униформи на Армани во училиште во Токио PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 10 февруари 2018
osnovci1q.jpgЕдно државно училиште од Токио се најде на удар на критики откако одлучи неговите ученици да носат униформи од „Џорџо Армани“.
Последни измени ( сабота, 10 февруари 2018 )
Читај повеќе...
 
Робот прави и служи кафе во Токио PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 05 февруари 2018
robo1q.jpgЈапонија има ново кафуле, во кое што муштериите уживаат во кафето подготвено и послужено од келнер-робот.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 27 - 39 од 746
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive