Занимливости
Јапонец ќе му врати на "Дизни" филм кој се сметал за... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 16 ноември 2018
japonec1g.jpgАнимиран филм на Волт Дизни од 1928 година со среќниот зајак Освалд, лик кој е претходник на Мики Маус, за кој долги години се мислело дека е изгубен, е пронајден во Јапонија.
Последни измени ( петок, 16 ноември 2018 )
Читај повеќе...
 
Пудрата на Меркел во уметничка инсталација PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 07 ноември 2018
pudra1qq.jpgГерманскиот уметник Симон Фуџивара направи уметничка инсталација со камената пудра која ја нанесува германската канцеларка Ангела Меркел пред да се појави во јавност. Инсталацијата насловена „Среќен музеј“ е дел од изложбата „Револуција“ во Фондацијата за уметност во близина на центарот „Помпиду“ во Париз.
Читај повеќе...
 
Француска министерка ја донираше косата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 06 ноември 2018
francuskak1q.jpgФранцуската министерка за еднаквост Марлен Скјапа си ја скрати косата и ја донираше на хуманитарна организација која прави перики за жени болни од рак, охрабрувајќи други да го направат истото.
Читај повеќе...
 
Ејч-Би-О ќе вработи координатор за интимност PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 31 октомври 2018
ejci1w.jpgПо експлицитните секс сцени во сериите „Игра на тронови“ и „Хрониките на Тајмс сквер“, Ејч-Би-О соопшти дека ќе вработи координатор за интимност, кој ќе проверува дали ваквите сцени се безбедни и удобни за актерите.
Читај повеќе...
 
На најдолгиот мост ќе се вози само со посебна дозвола PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 23 октомври 2018
najdolgiot1w.jpgНајдолгиот морски мост на светот е подготвен за отворање и тој ќе ги поврзува Хонг Конг и Макао со кинеското копно, како дел од поширок план за интегрирање на посебните административни региони во Кина.
Читај повеќе...
 
Се продаваат пижамите на Хју Хефнер PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 15 октомври 2018
hefner300p.jpgЗаштитниот знак на основачот на „Плејбој“ Хју Хефнер, црните свилени пижами и црвениот пењоар, ќе се продаваат на аукција, заедно со голем број други негови лични предмети и целиот комплет на списанијата за возрасни.
Читај повеќе...
 
Еминем го урна рекордот на "АББА" и "Лед цепелин" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 септември 2018
eminem1ww.jpgАмериканскиот рапер Еминем го урна  рекордот стар 36 години на музичките великани „АББА“ и „Лед цепелин“, откако по деветти пат со нов албум се искачи на првото место на британската топ листа.
Читај повеќе...
 
Џон Ленон на поштенска марка во САД PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 13 септември 2018
djon1ww.jpgЏон Ленон со легендарните очила и типичната фризура за 70-тите години на минатиот век, отсега е дел од американските поштенски марки.
Читај повеќе...
 
Германската железница ќе брка криминалци со музика PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 септември 2018
bezm1q.jpgГерманската железница соопшти дека планира да пушта атонална музика на станицата Херманштрасе во Берлин, во обид да го намали криминалот.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 14 - 26 од 765
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive