Занимливости
Создадена сперма од матични клетки PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 28 февруари 2016
leukemija.jpgНаучниците создадоа рудиментарна сперма од глувци од матични клетки, чекор што може да помогне во лекувањето на неплодните мажи. Ако техниката може да се применува на луѓе, еден ден докторите можеби ќе можат да ги претворат клетките од кожата на мажот во сперма што ќе може да ја пренесе неговата ДНК на своите деца.
Но, експертите предупредуваат дека технологијата ќе мора прво да надмине одредени пречки.
Читај повеќе...
 
Обама идниот месец ќе стапне на Куба PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 19 февруари 2016
obama34.jpgАмериканскиот претседател Барак Обама идниот месец ќе ја посети Куба, изјавија за Си-Ен-Ен политички и дипломатски извори во Вашингтон.
Читај повеќе...
 
"Фрајле" прерабoтија песна од Тоше PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 17 февруари 2016
fajle1q.jpgДевојките од познатата српска група "Фрајле" ја преработија позната песна на поп-ѕвездата Тоше Проески "Во коси да ти спијам".
Последни измени ( среда, 17 февруари 2016 )
Читај повеќе...
 
Малата принцеза доби кармин со нејзиното име PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 11 февруари 2016
sarlot1w.jpgПреслатката ќерка на принцот Вилијам и војвотката Кејт Миделтом, иако има само девет месеци, веќе остави личен отпечаток во светот на убавината.
Читај повеќе...
 
Италијански актер вистински се обесил додека глумел PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 07 февруари 2016
akter1ww.jpgИталијанскиот тетатарски актер Рафаел Шумахер е прогласен за „клинички мртов“, откако лекарите не успеале да го спасат од комата во која западнал по несреќното „бесење“ на сцената во текот на една театарска претстава, објави Би-Би-Си.
Читај повеќе...
 
Разводот на Бекамови ќе чини милијада долари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 04 февруари 2016
Американскиот магазин "ОК" пишува дека Викторија и Дејвид Бекам се разведуваат после 16 години брак и дека тоа ќе биде развод вреден милијарда долари! Според пишувањето на магазинот Викторија наводно веќе ја отстранила и тетоважата посветена на нивната гламурозна венчавка.anga44.jpg
Читај повеќе...
 
Ајкула голтна ајкула (видео) PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 31 јануари 2016
Посетителите на големиот аквариум во Сеул беа сведоци на несекојдневна сцена, кога една ајкула нападна и проголта друга.ajkula5.jpg
Читај повеќе...
 
Надзорник во Идризово шверцувал дрога в гаќи PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 30 јануари 2016
zatvor1qq.jpgНадзорник во затворот во Идризово е уапсен со 300 грама марихуана скриена во неговите гаќи при обид да ја внесе кај затворениците во затворското одделение во затворот во Идризово. Покрај дрогата, кај него бил пронајден и еден телефон кој тој, исто така, за одредена сума на пари требало да му го предаде на затвореник, а при претрес во неговиот дом полицијата дополнително пронашла и друга паковка со марихуана која била спремна за продажба.
Читај повеќе...
 
Блокирале пат поради исклучена струја PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 21 јануари 2016
policija7y.jpgВчера од 18.15 часот до 21.00 часот магистралниот пат Прилеп – Ресен, крај Битола кај населба Баир, сообраќајот бил блокиран во двата правци поради поставено и запалено ѓубре од страна на повеќе лица. Причина за бликадата е исклучена електрична енергија во нивните домови од страна на ЕВН,информираа од МВР.
Последни измени ( четврток, 21 јануари 2016 )
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 118 - 130 од 693
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive