Занимливости
Думата ќе ми го честита роденденот на Путин со 450 рози PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 07 октомври 2016
putin8888.jpgПратениците од Думата одлучија да му испратат на рускиот претседател Владимир Путин, кој денеска полни 64 години, кошница со 450 рози, по предлог на пратеничката Валентина Терешкова од Единствена Русија.
Читај повеќе...
 
Крал е на кралство со 11 жители PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 06 октомври 2016
kral1qd.jpgАнтонио Бертолеони е 83-годишен рибар и сопственик на единствениот ресторан на малиот остров Таволара во Средоземното Море.

И во тоа нема ништо невообичаено ако се знае дека тој е и крал на островот со површина од пет квадратни километри.

Читај повеќе...
 
Сакале да садат лубеници,ама никнале бродови PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 04 октомври 2016
sadele1qq.jpgОва место сега е Аралската пустина бидејќи таму одамна нема вода. Советските власти ги пренасочиле реките Аму Дарја и Сир Дарја, кои го натопувале езерото, за во оваа област да одгледуваат ориз, лубеници, житарки и памук...
Читај повеќе...
 
Хитлер во центарот на Берлин PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 02 октомври 2016
adolf1q.jpgЛикот на нацистичкиот лидер виновен за смрта на десетици милиони луѓе и нацистички симболи кои се дел од уметничка инсталација ќе продолжи да се прикажува во центарот на Берлин.
Читај повеќе...
 
Носи бурка, ама позира и за "Плејбој" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 29 септември 2016
bur1q.jpgНовинарката муслиманка Нур тагори го направила невозможното - ги споила најпознатиот еротски магазин на светот "Плејбој" и исламскиот хиџаб. Облечена во фармерки, кожна јакна и "конверс" патики, Тагори гордо позирала за најпознатиот машки магазин во светот.
Читај повеќе...
 
Со кого бил нежен гангстерот Ал Капоне PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 27 септември 2016
kapone1q.jpgМафијашкиот бос од времето на прохибицијата во САД, со голема љубов му пишувал писма на својот син, а едно од ретките писма кои што ги испраќал од затворот Алкатраз денес ќе се најде на аукција во САД.
Читај повеќе...
 
Роналдо во врска со поранешната мисица на Шпанија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 21 септември 2016
vrska1qq.jpgГолгетерот на Реал Мадрид, Кристијано Роналдо, го мина летото со неколку убави девојки, а, според блиски извори до него, Дезире Кордеро е најновата девојка што му го украла срцето.
Последни измени ( среда, 21 септември 2016 )
Читај повеќе...
 
Зброувањето со себе не е секогаш лошо PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 16 септември 2016
zbor1q.jpgЗошто некои луѓе зборуваат сами со себе? Според најновите научни истражувања, ако им зборувате на другите за да им пренесете некоја порака, тогаш зборувањето на себе ја има истата цел.
Читај повеќе...
 
Џиновската панда ја спасија од исчезнување PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 09 септември 2016
panda1qq.jpgПо неколку децении напорна работа на експертите за спас на овие животни, џиновската панда повеќе не е загрозен вид.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 105 - 117 од 736
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

37161158_10216642329161343_414094414235828224_n.jpg


 

   

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive