Занимливости
Финците направија пиво во чест на Трамп и Путин PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 13 јули 2018
cestp1qq.jpgЕдна финска пиварница се обидува да „придонесе за светскиот мир“, создавајќи посебно пиво во чест на најавената средба на Доналд Трамп и Владимир Путин во Хелсинки, закажана за 16 јули.
Читај повеќе...
 
Уметникот Бенкси го нападн Париз со графити PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 04 јули 2018
benksi1ww.jpgМистериозниот британски графити уметник Бенкси за првпат остави неколку свои дела на улиците на Париз и повеќето од нив ги поврзува една тема – мигрантската криза во Европа.
Читај повеќе...
 
Њујорчани прават вино на врвовте на згради PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 30 јуни 2018
pravat1qq.jpgУрбано земјоделство е еден од најновите трендови во Њујорк и други метрополски области во САД, како што се зголемува побарувачката по локално одгледувани производи.
Читај повеќе...
 
Оскаровската академија прима рекорден број членови PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 26 јуни 2018
oskarovci1ww.jpgАкадемијата за филмска уметност и науки продолжува да ги исполнува своите ветувања дека ќе стане поразновидна, поканувајќи рекордни 928 нови членови од 59 земји, вклучувајќи ги актерите Тифани Хадиш, Кумаил Нанџани и Џина Родригез.
Читај повеќе...
 
Восочна фигура на Ширан во кафуле со мачки PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 13 јуни 2018
siran1qq.jpgМузејот „Мадам Тисо“ во Лондон изработи восочна фигура на најпродаваниот британски пејач Ед Ширан, но во прв момент ја изложи во едно кафуле.
Читај повеќе...
 
Хооландија ќе прави куќи за живеење во 3-Д печатење PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 06 јуни 2018
holand1qqd.jpgАјндховен ќе стане прв град на светот кој ќе има куќи за живеење направени со 3-Д печатар, иновација за која се верува дека може да предизвика револуција во градежната индустрија.
Читај повеќе...
 
Ричард Гир по три децени се враќа на телевизија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 23 мај 2018
gir800.jpgРичард Гир потврди дека ќе ја има една од главните улоги во серијата на Би-Би-Си, „Мајка татко син“, што ќе му биде прв голем телевизиски ангажман во кариерата.
Читај повеќе...
 
Кинез со вештачки нозе се искачи на Монт Еверест PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 14 мај 2018
noze1q.jpgКинески планинар, на кој двете нозе му биле ампутирани поради смрзнатините што ги претрпил на Монт Еверест пред повеќе од 40 години, успеа да го искачи највисокиот врв на светот на стартот на новата сезона.
Читај повеќе...
 
Исчезна дрвото што го засадија Трамп и Макрон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 02 мај 2018
drvot1qq.jpgДрвото што францускиот претседател Емануел Макрон му го подари на Доналд Трамп при неговата минатонеделна посета на Вашингтон исчезна од тревникот пред Белата куќа.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 13 од 736
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

37161158_10216642329161343_414094414235828224_n.jpg


 

   

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive