Занимливости
На Том Харди му се смачило од глумата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 13 август 2018
hardi1ww.jpgБританскиот актер Том Харди во две различни интервјуа за септемвриските броеви на британското и на американското издание на списанието „Ескваер“ изјави дека му е смачено од глумата и навести можност за пензионирање.
Читај повеќе...
 
Се продава замокот од "Игра на тронови" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 04 август 2018
zamok1ww.jpgЗамокот Госфорд во Северна Ирска, кадешто се снимаа сцени од третата сезона на „Игра на тронови“, се продава за почетна цена од 500.000 фунти, односно 656.452 долари. Фановите на ултрапопуларната ТВ-серија ќе го препознаат замокот како родното место на Кејтлин Старк.
Читај повеќе...
 
Кенгурче го нарекоа Арчибалд за да личи на крал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 26 јули 2018
kengurce1ww.jpgПо шест месеци во торбата на мајката Шикси, од пред неколку дена албино кенгурчето Арчибалд почна да шета низ живеалиштето во скопската Зоолошка градина.
Читај повеќе...
 
Стаклени телефони со кул изглед PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 23 јули 2018
staklenitel1w.jpgДали сте подготвени за проѕирни или можеби дрвени телефони? Тие само така ќе изгледаат, а, всушност, ќе бидат од стакло.
Читај повеќе...
 
Кипар гради најголемо казино во Европа PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 20 јули 2018
kipar1ww.jpgКипар почна да го гради најголемиот казино комплекс во Европа, „Градот на медитеранските соништа“, кој чини 550 милиони евра и ќе придонесе за отворање на илјадници работни места на островот.
Читај повеќе...
 
Финците направија пиво во чест на Трамп и Путин PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 13 јули 2018
cestp1qq.jpgЕдна финска пиварница се обидува да „придонесе за светскиот мир“, создавајќи посебно пиво во чест на најавената средба на Доналд Трамп и Владимир Путин во Хелсинки, закажана за 16 јули.
Читај повеќе...
 
Уметникот Бенкси го нападн Париз со графити PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 04 јули 2018
benksi1ww.jpgМистериозниот британски графити уметник Бенкси за првпат остави неколку свои дела на улиците на Париз и повеќето од нив ги поврзува една тема – мигрантската криза во Европа.
Читај повеќе...
 
Њујорчани прават вино на врвовте на згради PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 30 јуни 2018
pravat1qq.jpgУрбано земјоделство е еден од најновите трендови во Њујорк и други метрополски области во САД, како што се зголемува побарувачката по локално одгледувани производи.
Читај повеќе...
 
Оскаровската академија прима рекорден број членови PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 26 јуни 2018
oskarovci1ww.jpgАкадемијата за филмска уметност и науки продолжува да ги исполнува своите ветувања дека ќе стане поразновидна, поканувајќи рекордни 928 нови членови од 59 земји, вклучувајќи ги актерите Тифани Хадиш, Кумаил Нанџани и Џина Родригез.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 13 од 741
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

   

38541378_291272901423179_5653279346496897024_n.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive