Спорт - Актуелно
Шаховска елита во Охрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 28 септември 2009
sah3.jpg

Охрид од 3-11 октомври ќе биде домаќин на Европски клупски куп (ЕКК) во шах. Учество ќе земат преку 600 шахисти од 37 земји. Засега се најавени 58 екипи во машка и 14 во женски конкуренција.

Читај повеќе...
 
Есенска регата на Езерото PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 27 септември 2009

ed1.jpgПо променливо и ветровито време денес на Охриското езеро се одржа "Есенска регата".Организатори беа едриличарскиот клуб "Стрмец" од Охрид и Едриличарската  федерација на Македонија,

Читај повеќе...
 
Украинецот Кличко ја одбрани титулата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 27 септември 2009
klicko.jpg

Украински боксер, Виталиј Кличко, ја одбрани титулата шампион на светот во супертешка категорија, откако го совлада Американецот Крис Ареола со технички нокаут во 10 рунда.

Читај повеќе...
 
Аргентинците бараат Марадона да си замине PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 26 септември 2009
maradona.jpgГолем дел од аргентинските љубители на фудбалот посакуваат  најголемата фудбалска легенда Диего Армандо Марадона да ја напушти клупата на државниот тим,покажала една анкета што била спроведена деновиве.
Читај повеќе...
 
Ван дер Сар се повлекува од фудбалот? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 25 септември 2009
sar.jpgЕдвин ван дер Сар даде прва изјава како крајот на оваа сезона може да биде и крај на неговата кариера. "Секоја година изјавував дека таа ќе биде последна во мојата кариера", отрива 39-годишниот голман."
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Следно > Крај >>

Резултати 982 - 990 од 999
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive