Спорт - Актуелно
Мејси се враќа во Арис PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 18 септември 2009
mejsi9.jpgКошаркарот на Реал Мадрид и репрезентацијата на Македонија - Џеремаја Мејси, најверојатно ќе се врати во редовите на некогашниот клуб Арис, пренесуваат грчките медиуми.
Читај повеќе...
 
Лауда на 60 години стана татко PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
четврток, 17 септември 2009
lauda.jpgНекогаш славниот возач на Формула1,кој преживеа  тешка несреќа Ники Лауда стана татко на 60 години,добивајќи близнаци.
Читај повеќе...
 
ЕП-За малку... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 15 септември 2009
sokolov.jpg

Во првиот меч од последното коло во втората фаза од натпреварувањето во групата Е на Евробаскетот во Полска репрезентацијата на Македонија загуби од селекцијата Русија со 71:69. По ваквиот исход "Зборнајата" се пласираше во четвртфиналето со вкупен скор од три победи и два порази, додека "црвено жолтите" го завршија настапот на Континенталниот шампионат меѓу првите 12 селекции, а за конечниот пласман ќе мора да почекаме.

Читај повеќе...
 
Бекам давеше противнички играч PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 14 септември 2009

bekamdavi.jpgФудбалерот на ЛА Галаксија Дејвид Бекам продложил да ги тероризира противниците во МЛС лигата,а во најновиот инцидент го давел фудбалерот на Далас Даниел Хернандез.

Читај повеќе...
 
ЕП-Македонија пред четвртфиналето PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 13 септември 2009
viba1.jpgНајдобрите македонски кошркари ја остварија и втората историска победа на Европското првенство во Полска, и тоа против селекцијата на Германија со резултат од 86:75. Со овој триумф избраниците на Јовица Арсиќ стигнаа до првите бодови во групата Е и значително си ги зголемија шансите за пласман меѓу осумте најдобри репрезентации на Еврбаскетот 2009
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 Следно > Крај >>

Резултати 973 - 981 од 982
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive