Спорт - Актуелно
Меѓународен натпревар во стрелаштво во "Бејбунар" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 29 јули 2016
ohrid3w.jpgВо сабота во Охрид ќе се одржи  Меѓународниот натпревар во стрелаштво со воздушна пушка во Меѓународна програма по повод Државниот празник Илинден.
Последни измени ( петок, 29 јули 2016 )
Читај повеќе...
 
Игуаин во ѓубретарски камион PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 25 јули 2016
iguain.jpgГонсало Игуаин се уште не потпишал за Јувентус, а веќе стана најомразена личност меѓу навивачите на Наполи, кои до пред само еден месец го славеа како најголем херој во градот.
Читај повеќе...
 
МОК:Русите можат да настапат во Рио PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 24 јули 2016

rusija_mok.jpgИзвршниот  одбор на  Меѓународниот  олимпијски  комитет одлучи да им дозволи на руските спортисти да учествуваат на претстојните Олимписки игри во Рио де Жанеиро.Одделени спортски федерации сами ќе донесат одлуки за настапот на руските селекции

 

Последни измени ( недела, 24 јули 2016 )
Читај повеќе...
 
Блажевски ќе патува за Рио PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 21 јули 2016
blazeski1q.jpgМакедонскиот олимписки комитет попушти под притисок на јавноста и дополнително го вклучи пливачот Марко Блажевски во тимот што ќе настапи на Олимписките игри во Рио, со што неговиот број се зголеми на шест члена.
Читај повеќе...
 
Нема место за Блажевски на олимпијадата во Рио PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 18 јули 2016
blazeski1q.jpgПливачот Марко Блажевски и дефинитивно нема да настапи на Олимписките игри во Рио, откако неговото име не се најде на конечната листа спортисти кои ќе ја претставуваат Македонија, што ја објави нашиот олимписки комитет.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 82 - 90 од 972
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive