Спорт - Актуелно
Германски фудбалски клубови ја одбегнуваат Турција PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 28 декември 2016
klose55t.jpgГерманските фудбалски клубови од Бундеслигата ја избегнуваат Турција како дестинација за нивните тренинг кампови за време на зимската пауза сезонава во домашниот шампионат. 15 од 18-те тимови ја користат паузата за интензивни подготовки во странство, но несигурната безбедносна ситуација во Турција им ги промени плановите.
Читај повеќе...
 
Тупурковски е повторно избран за претседател на МОК PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 10 декември 2016
tupurko1w.jpgВасил Тупурковски и во наредните четири години ќе биде претседател на Македонскиот олимписки комитет откако на собранието на МОК со акламација го доби седмиот мандат.
Последни измени ( сабота, 10 декември 2016 )
Читај повеќе...
 
Интервју на Маленко за најчитан спортски портал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 06 декември 2016
Трикратен учесник на Олимписките игри (1996, 2000 и 2004 година), светски младински шампион, двократен европски младински шампион, сениорски вицешампион на Европа, деветкратен спортист на Македонија и двократен спортист на Балканот – дел од признанијата кои лесно можат да се пронајдат во резимето на Александар Маленко, еден од најдобрите спортисти што испливале од Македонија, буквално!male900.jpg
Читај повеќе...
 
Играчи на Евертон-бездомници PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 02 декември 2016
ever12q.jpgТројца фудбалери на англиски Евертон станаа бездомници за една вечер и ја преспаа ноќта на трибините на "Гудисон парк".
Читај повеќе...
 
Ноле го менува дресот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 27 ноември 2016
goko2e.jpgВо моментите кога враќањето на Роже Федерер и на Рафаел Надал на врвот во светскиот тенис е неизвесно и неочекувано, американскиот гигант за спортска опрема бара начин да си ја врати доминацијата во тенисот, особено откако светскиот рекет број еден, Енди Мареј, стана "модел" на конкурентна компанија.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 73 - 81 од 996
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive