Спорт - Актуелно
Јончевски си замина од МЗТ-Скопје PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 14 ноември 2016
jon1q.jpgТренерот Александар Јончевски повеќе не е тренет во МЗТ Скопје, откако македонскиот стратег решил своеволно да си поднесе оставка.
Читај повеќе...
 
Шокантна тетоважа на Меси PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 10 ноември 2016
mesi777.jpgЕден од најдобрите фудбалери во светот, Аргентинецот Лионел Меси има нова тетоважа, која ги засени сите негови претходни тетоважи.
Читај повеќе...
 
Мареј не знае колку ќе ужива на чело на АТП-листата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 07 ноември 2016
endi.jpgЕнди Мареј и официјално го презеде првото место на АТП-листата од Новак Ѓоковиќ и изјави дека ќе ужива во моментот, затоа што ова може да потрае само една недела.
Последни измени ( понеделник, 07 ноември 2016 )
Читај повеќе...
 
Американски бејзбол:Го остварија сонот на дедовците PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 04 ноември 2016
cik1qq.jpgЧикаго кабс го прекина 108-годишниот шампионски пост во американската бејзбол лига МЛС откако славеше во светската серија против Кливленд индијанс со вкупни 4:3. Кабс се врати од негатива од 3:1 во серијата, а за МВП на финалето беше прогласен Бен Зобрист.
Последни измени ( петок, 04 ноември 2016 )
Читај повеќе...
 
Макеонија ја кутна Украина во ракомет PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 02 ноември 2016
manaskov12w.jpgМакедонската ракометна репрезентација ја постигна првата победа во квалификациите за Европското првенство во Хрватска 2018, откако вечерва ја победи Украина со 27:21 (13:10).
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 980
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive