Спорт - Актуелно
Македонските ракометари стартуваа со победа PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 12 јануари 2017
gol500.jpgМакедонската ракометна репрезентација со победа го почна Светското првенство во Франција, откаки денес во Мец го совлада Тунис со 34-30 (13-14) во меч со неверојатно добар финиш на нашите момци. Со оваа победа се отвораат големи хоризонти за нашиот национален тим во Б групата.
Последни измени ( четврток, 12 јануари 2017 )
Читај повеќе...
 
Ана Ивановиќ го напушти тенисот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 29 декември 2016
ana8.jpgПоранешниот светски рекет број еден Ана Ивановиќ соопшти дека се повлекува од тенисот. 29-годишната Србинка денеска на нејзиниот официјален профил на Фејсбук напиша дека веќе не може да го достигне своето највисоко ниво на игра.
Читај повеќе...
 
Германски фудбалски клубови ја одбегнуваат Турција PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 28 декември 2016
klose55t.jpgГерманските фудбалски клубови од Бундеслигата ја избегнуваат Турција како дестинација за нивните тренинг кампови за време на зимската пауза сезонава во домашниот шампионат. 15 од 18-те тимови ја користат паузата за интензивни подготовки во странство, но несигурната безбедносна ситуација во Турција им ги промени плановите.
Читај повеќе...
 
Тупурковски е повторно избран за претседател на МОК PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 10 декември 2016
tupurko1w.jpgВасил Тупурковски и во наредните четири години ќе биде претседател на Македонскиот олимписки комитет откако на собранието на МОК со акламација го доби седмиот мандат.
Последни измени ( сабота, 10 декември 2016 )
Читај повеќе...
 
Интервју на Маленко за најчитан спортски портал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 06 декември 2016
Трикратен учесник на Олимписките игри (1996, 2000 и 2004 година), светски младински шампион, двократен европски младински шампион, сениорски вицешампион на Европа, деветкратен спортист на Македонија и двократен спортист на Балканот – дел од признанијата кои лесно можат да се пронајдат во резимето на Александар Маленко, еден од најдобрите спортисти што испливале од Македонија, буквално!male900.jpg
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 980
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive