Спорт - Актуелно
Марио Геце ја прекинува кариерата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 01 март 2017
mario1q.jpgЧовекот кој и' ја донесе светската титула на Германија на првенството во 2014 година, Марио Геце, ќе мора да ја прекине кариерата на неопределен временски период, објави Борусија Дортмунд.
Читај повеќе...
 
Адријана Лима се премисли,пак е со Јариќ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 23 февруари 2017
adrijana.jpgБившиот кошаркар Марко Јариќ и најпознатиот супермодел во светот, Адријана Лима, се повторно заедно, тврдат српските медиуми.
Читај повеќе...
 
Ливерпул е гордоста на англискиот фудбал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 15 февруари 2017
liverpul3.jpgИако нема освоено титула цели 27 години, Ливерпул се уште е најуспешниот клуб во Англија според бројот на освоени бодови, категорија во којашто Манчестер јунајтед не е ниту меѓу најдобрите три екипи.
Читај повеќе...
 
Ќе се прошири семејството на Ноле и Јелена PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 13 февруари 2017
nole_elena.jpgПоранешниот најдобар светски тенисер, Новак Ѓоковиќ, и неговата сопруга Јелена чекаат второт дете, пишуваат белградските медиуми.
Читај повеќе...
 
Франција е светски првак во ракомет PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 29 јануари 2017
franc33e.jpgФранција убедливо со 33:26 ја победи Норвешка во финалето на Светското ракометно првенство и по шести пат седна на тронот на еден мундијал.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 46 - 54 од 980
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive