Спорт - Актуелно
Роналдињо го напушта фудбалот и ќе стане... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 06 декември 2017
ronaldinjo1ww.jpgБразилскиот фудбалски волшебник Роналдињо соопшти дека и официјално ќе ја заврши играчката кариера наредната година, со цел да се фокусира на музиката и на неговите фудбалски школи.
Читај повеќе...
 
Бекер не се чувствува како Германец,сака да... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 22 ноември 2017
beker56tt.jpgПоранешниот германски тенисер Борис Бекер вели дека веќе не се чувствува како Германец и дека сака да биде погребан, како што тој кажа, во неговиот дом Вимблдон. Трикратниот шампион на гренд слемот Вимблдон, кој годинава банкротираше, е роден и израснат во Лајман во Германија, но живее во Лондон повеќе години. Во моментов живее само 2.300 чекори оддалечен од тенискиот клуб, каде што за првпат освои трофеј како 17-годишник во 1985 година.
Читај повеќе...
 
Почина освојувачката на Вимблдон Јана Новотна PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 20 ноември 2017
novotna1q.jpgЕдна од најдобрите чешки тенисерки на сите времиња Јана Новотна почина на 49-годишна возраст по долго и тешко боледување
Читај повеќе...
 
Перуанците од радост предизвикале земјотрес PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 16 ноември 2017
plasman1q.jpgПеру е последната репрезентација која обезбеди пласман на Светското првенство 2018 во Русија, откако го совлада Нов Зеланд со 2:0 во реваншот од интерконтиненталниот бараж во Лима.
Читај повеќе...
 
Легендарниот Ќиро за смената на српскиот селектор PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 03 ноември 2017
ciro.jpgЛегендарниот хрватски тренер Мирослав Ќиро Блажевиќ е шокиран од одлуката на Фудбалскиот сојуз на Србија да го смени селекторот Славољуб Муслин, кратко време откако тој ја одведе српската репрезентација на Светското првенство 2018 во Русија.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 37 - 45 од 1017
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

37161158_10216642329161343_414094414235828224_n.jpg


 

   

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive