Спорт - Актуелно
Еурофарм го надигра Охрид за финалето на Купот PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 20 мај 2017
eur1q.jpgЕкипата на Еурофарм- Работник е првиот патник во финалето од Купот на Македонија, затоа што како домаќин во салата „Младост“ со сигурни 26-18 (15-7) славеше над екипата на Охрид.
Читај повеќе...
 
Барселона ќе има нов тренер PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 12 мај 2017
val1q.jpgНовиот тренер на Барселона следната сезона најверојатно ќе биде Ернесто Валверде, 53-годишниот стратег кој моментално го води Атлетик Билбао.
Читај повеќе...
 
Тимот на охриѓанката Тања оди на заршен турнир во САД PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 02 мај 2017
samp1wwe.jpgЖенскиот тениски тим на Универзитетот од Бафало, за кој на првата позиција игра Тања Стојановска, победи на финалниот турнир на на МАК конференцијата (Mid American Conference) од Првата NCAA Универзитетска лига, со што се стекна со право да оди на завршниот NCAA турнир за најдобрите Универзитети од САД на 12 и 13 Мај.
Читај повеќе...
 
Ролан Гарос ја моли Шарапова PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 25 април 2017
sarapova33.jpgМарија Шарапова денес се враќа на тениските терени по издржување на 15- месечната суспензија за користење на мелдониум за време на ланското издание на Австралија опен. Русинката ќе настапи на турнирот во Штутгарт, а прва противничка по паузата ќе биде Роберта Винчи од Италија. Нејзините колеги и колешки со месеци упатуваат критики на сметка на организаторите на турнири што и' упатија специјална покана.
Читај повеќе...
 
Во четврток -Вардар :Флензбург PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 24 април 2017
rkvardar1q.jpgМакедонскиот ракометен првак Вардар ќе има комплетна поддршка во борбата за завршниот „фајнал-фор“ турнир. „Црвено-црните“ на домашен терен во реванш-натпревар го пречекуваат Флензбург, а од Германија носат предност од два гола, што е историска шанса за пласман во Келн.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 28 - 36 од 980
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive