Спорт - Актуелно
"Лихнид" и "Металург" играат за Сара Настеска PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 26 октомври 2018

lihn1ww.jpgЖенскиот ракометен клуб "Лихнид" од Охрид на 27.10.2018 година (Сабота) со почеток во 20:00 часот во СРЦ „Билјанини Извори“ ќе го одигра првенствениот натпревар од третото коло во младинската женска ракометна лига на Македонија против екипата на "Металург".

Читај повеќе...
 
Роналдо обвинет за силување на жена од Лас Вегас PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 02 октомври 2018
ronald00.jpgЖена од Лас Вегас излезе во јавност и го обвини Кристијано Роналдо за силување, покренувајќи судска тужба против него.
Последни измени ( вторник, 02 октомври 2018 )
Читај повеќе...
 
Кениецот Кипчоге постигна нов светски рекорд во марат PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 септември 2018
keniec1qqd.jpgКенискиот маратонец Елиуд Кипчоге постави нов светски рекорд во маратон, 2 часа, една минута и 39 секунди, во Берлин. 33-годишниот тркач го надмина досегашниот рекорд за повеќе од една минута, 2:02:37, што го постави Денис Кимето во Берлин во 2014.
Читај повеќе...
 
Ноле го освои Ју-Ес Опен PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 10 септември 2018
noleopen1q.jpgНовак Ѓоковиќ вели дека петте дена на планина со неговата сопруга Јелена му ја трансформирале сезоната и му помогнале да освои два гренд слема по ред. Српскиот тенисер ноќеска триумфираше во финалето на Ју-Ес Опен против Хуан Мартин дел Потро со 6:3, 7:6, 6:3, а претходно победи и на Вимблдон.
Читај повеќе...
 
Ревијален ватерполо турнир на Пристаниште PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 10 септември 2018
veterani1qn.jpgДенот на независноста на Република Македонија, беше одбележан со ревијален ватерполо турнир во градското пристаниште. Овој спортски настан, го организираа Секторот за спорт при општина Охрид, клубот за спортови на вода „Охридски бранови 2008“ и Охридскиот Црвен Крст.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 1049
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive