Спорт - Актуелно
Шаховска елита во Охрид PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 28 септември 2009
sah3.jpg

Охрид од 3-11 октомври ќе биде домаќин на Европски клупски куп (ЕКК) во шах. Учество ќе земат преку 600 шахисти од 37 земји. Засега се најавени 58 екипи во машка и 14 во женски конкуренција.

Читај повеќе...
 
Есенска регата на Езерото PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 27 септември 2009

ed1.jpgПо променливо и ветровито време денес на Охриското езеро се одржа "Есенска регата".Организатори беа едриличарскиот клуб "Стрмец" од Охрид и Едриличарската  федерација на Македонија,

Читај повеќе...
 
Украинецот Кличко ја одбрани титулата PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 27 септември 2009
klicko.jpg

Украински боксер, Виталиј Кличко, ја одбрани титулата шампион на светот во супертешка категорија, откако го совлада Американецот Крис Ареола со технички нокаут во 10 рунда.

Читај повеќе...
 
Аргентинците бараат Марадона да си замине PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 26 септември 2009
maradona.jpgГолем дел од аргентинските љубители на фудбалот посакуваат  најголемата фудбалска легенда Диего Армандо Марадона да ја напушти клупата на државниот тим,покажала една анкета што била спроведена деновиве.
Читај повеќе...
 
Ван дер Сар се повлекува од фудбалот? PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 25 септември 2009
sar.jpgЕдвин ван дер Сар даде прва изјава како крајот на оваа сезона може да биде и крај на неговата кариера. "Секоја година изјавував дека таа ќе биде последна во мојата кариера", отрива 39-годишниот голман."
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 121 122 123 124 Следно > Крај >>

Резултати 1099 - 1107 од 1116
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive