Спорт - Актуелно
Закерони вели дека Мурињо е "мал Мусолини" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 21 септември 2009
zakeroni.jpgПоранешниот тренер на Милан и Интер е мета на напад од старана на португалецот по советот кој го дал во "Газета" како Мурињо да и се спротистави на Барселона. "Мурињо e идеален човек за фашистички режим" тврди Закерони. Мурињо е сам против сите.
Читај повеќе...
 
Тенисерите испаднаа од Евро-африканската зона PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 20 септември 2009
tenis.jpg

Тениска репрезентација на Македонија од следната сезона нема повеќе да игра во првата Евро-африканска зона од Дејвис купот.Ваков расплет на настаните проследи по денешниот пораз во двојки од селекцијата на Словачка, каде противникот стигна до недостижна предност од 3-0.

Последни измени ( недела, 20 септември 2009 )
Читај повеќе...
 
Мејси се враќа во Арис PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 18 септември 2009
mejsi9.jpgКошаркарот на Реал Мадрид и репрезентацијата на Македонија - Џеремаја Мејси, најверојатно ќе се врати во редовите на некогашниот клуб Арис, пренесуваат грчките медиуми.
Читај повеќе...
 
Лауда на 60 години стана татко PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 1
четврток, 17 септември 2009
lauda.jpgНекогаш славниот возач на Формула1,кој преживеа  тешка несреќа Ники Лауда стана татко на 60 години,добивајќи близнаци.
Читај повеќе...
 
ЕП-За малку... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 15 септември 2009
sokolov.jpg

Во првиот меч од последното коло во втората фаза од натпреварувањето во групата Е на Евробаскетот во Полска репрезентацијата на Македонија загуби од селекцијата Русија со 71:69. По ваквиот исход "Зборнајата" се пласираше во четвртфиналето со вкупен скор од три победи и два порази, додека "црвено жолтите" го завршија настапот на Континенталниот шампионат меѓу првите 12 селекции, а за конечниот пласман ќе мора да почекаме.

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 121 122 123 124 Следно > Крај >>

Резултати 1099 - 1107 од 1110
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive