Спорт - Актуелно
Лејкерси и Јута во полуфинале PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 02 мај 2010
juta.jpgКошаркарите на Јута и Лејкерси се пласираа во полуфиналето на плеј офот на Западната конференција,откако вечерва остварија по  четврта победа во серија.
Читај повеќе...
 
Надал и Ферер во римското финале PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 01 мај 2010

ferer.jpgШпанскиот тенисер  Давид Ферер се пласира во финалето на АТП турнирот во Рим,откако денес во првото полуфинале го совлада својот сонародник Фернандо Вердаска со 7:5 ,6:3.Ферер во финалето ќе игра со Рафаел Надал кој во три сета го совлада  Ернест Гулибс.

Читај повеќе...
 
Ноле тешко се справува со Вердаско PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 30 април 2010

dzokovic2a.jpgНовак Џоковиќ денес загуби  од шпанскиот тенисер Фернандо Вердаско,кој влезе во полуфинаелто на турнирот во Рим по 3 часа и 16 минутна борба со српскиот тенисер.

Читај повеќе...
 
Леонардо си оди од Милан PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 29 април 2010
leonardo1.jpgСопственикот на фудбалскиот клуб Милан Силвио Берлускони потврди дека тренерот на Милан, Леонардо по завршувањето на сезоната во Серија А ќе си замине од клупата.
Читај повеќе...
 
Белучи:Чавиќ е светски фраер PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 27 април 2010

beluci2.jpgМоника Белучи вели  дека српскиот пливач Милорад Чавиќ е најубавиот спортист на светот. За српските медиуми поинтересно од оваа изјава е како ли ќе реагира познатата одбојкарка Ивана Џерисило, која била во врска со пливачот и која во моментов несака да открие дали тие двајца сеуште се во врска иако неодамна повторно биле видени заедно

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 111 112 113 114 115 116 117 118 119 Следно > Крај >>

Резултати 1009 - 1017 од 1066
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive