Спорт - Актуелно
Бекер не се чувствува како Германец,сака да... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 22 ноември 2017
beker56tt.jpgПоранешниот германски тенисер Борис Бекер вели дека веќе не се чувствува како Германец и дека сака да биде погребан, како што тој кажа, во неговиот дом Вимблдон. Трикратниот шампион на гренд слемот Вимблдон, кој годинава банкротираше, е роден и израснат во Лајман во Германија, но живее во Лондон повеќе години. Во моментов живее само 2.300 чекори оддалечен од тенискиот клуб, каде што за првпат освои трофеј како 17-годишник во 1985 година.
Читај повеќе...
 
Почина освојувачката на Вимблдон Јана Новотна PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 20 ноември 2017
novotna1q.jpgЕдна од најдобрите чешки тенисерки на сите времиња Јана Новотна почина на 49-годишна возраст по долго и тешко боледување
Читај повеќе...
 
Перуанците од радост предизвикале земјотрес PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 16 ноември 2017
plasman1q.jpgПеру е последната репрезентација која обезбеди пласман на Светското првенство 2018 во Русија, откако го совлада Нов Зеланд со 2:0 во реваншот од интерконтиненталниот бараж во Лима.
Читај повеќе...
 
Легендарниот Ќиро за смената на српскиот селектор PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 03 ноември 2017
ciro.jpgЛегендарниот хрватски тренер Мирослав Ќиро Блажевиќ е шокиран од одлуката на Фудбалскиот сојуз на Србија да го смени селекторот Славољуб Муслин, кратко време откако тој ја одведе српската репрезентација на Светското првенство 2018 во Русија.
Читај повеќе...
 
Вознијацки ја расплака Венус PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 29 октомври 2017
voznjacki1q.jpgВенус Вилијамс ќе го понесе неславниот епитет на најголем губитник во 2017 година, откако беше поразена од Каролине Вознијацки во финалето на завршниот турнир на сезоната во Сингапур.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 1 - 9 од 980
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive