Спорт
Тимот на охриѓанката Тања оди на заршен турнир во САД PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 02 мај 2017
samp1wwe.jpgЖенскиот тениски тим на Универзитетот од Бафало, за кој на првата позиција игра Тања Стојановска, победи на финалниот турнир на на МАК конференцијата (Mid American Conference) од Првата NCAA Универзитетска лига, со што се стекна со право да оди на завршниот NCAA турнир за најдобрите Универзитети од САД на 12 и 13 Мај.
Читај повеќе...
 
Ролан Гарос ја моли Шарапова PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 25 април 2017
sarapova33.jpgМарија Шарапова денес се враќа на тениските терени по издржување на 15- месечната суспензија за користење на мелдониум за време на ланското издание на Австралија опен. Русинката ќе настапи на турнирот во Штутгарт, а прва противничка по паузата ќе биде Роберта Винчи од Италија. Нејзините колеги и колешки со месеци упатуваат критики на сметка на организаторите на турнири што и' упатија специјална покана.
Читај повеќе...
 
Во четврток -Вардар :Флензбург PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 24 април 2017
rkvardar1q.jpgМакедонскиот ракометен првак Вардар ќе има комплетна поддршка во борбата за завршниот „фајнал-фор“ турнир. „Црвено-црните“ на домашен терен во реванш-натпревар го пречекуваат Флензбург, а од Германија носат предност од два гола, што е историска шанса за пласман во Келн.
Читај повеќе...
 
Рафа го совои Монте Карло PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 23 април 2017
nadal.jpgШпанскиот тенисер Рафаел Надал на експресен начин стигна до победата во финалето на Мастерсот во Монте Карло откако во два сета со 6:1 и 6:3 во гемови го совлада сонародникот Рамос Вињалос. Финалето траеше 77 минути.
Читај повеќе...
 
Самсоненко:Ако има црни сценарија... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 19 април 2017
samsonenko1q.jpgНа официјална прес-конференција македонскиот шампион Вардар го најави веруваме историското четвртфинале против Флензбург, а јавноста ја изненади претседателот на клубот Сергеј Самсоненко со изјава која како „бомба“ одекна во ракометните кулоари.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 82 - 90 од 1032
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive