Спорт
Кенијецот Роп е победник на Охридскиот маратон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 08 септември 2016

ken1qv.jpgКенијецот Роп патеката од Свети Наум до Кејот на Охридското Езеро во Охрид долга 30 километри ја истрча за 1:34:58 часа, поставувајќи нов рекорд на патеката што 23 години го држеше српскиот атлетичар Борислав Девиќ.

Читај повеќе...
 
Скадар:Македонија-Албанија 1:2 PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 06 септември 2016
skad1q.jpgПо прекинувњањето на мечот,скандалозното навивање на албанската публика,мечот меѓу Македонија и Албанија во Скадар продолжи,но на наша несреќа заврши со резултат 1:2.
Читај повеќе...
 
Розберг победи во Монца PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 04 септември 2016
rozberg1q.jpgВозачот на Мерцедес Нико Розберг го освои првото место на трката за Големата награда на Итaлија што се возеше денеска на патеката Монца.
Читај повеќе...
 
Швајни ја заврши репрезентативната кариера PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 01 септември 2016
svajni1ww.jpgБастијан Швајнтшајгер ја заврши репрезентативната кариера.И на неговата сопруга ,тенисерката Ана Ивановиќ не и ' оди добро на тенисеките терени.
Читај повеќе...
 
Линдзи Вон вежба со скинати хеланки PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 29 август 2016
lindzi1qd.jpgНајдобрата светска скијачка Линдзи Вон ги почести нејзините следбеници на Инстаграм со фотографија од вежбалница.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 73 - 81 од 972
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive