Спорт
Кутињо трет најскап фудбалер на сите времиња PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 07 јануари 2018
kutinjo1qq.jpgНајголемата трансфер сага во светскиот фудбал во последните неколку месеци конечно заврши, откако Ливерпул потврди дека Филипе Кутињо ќе се пресели во Барселона.
Читај повеќе...
 
Ноле се пријави,па се откажа од турнирот во Абу Даби PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 30 декември 2017
noleg1q.jpgНовак Ѓоковиќ, сепак, нема да се врати на тениските терени оваа година, откако го откажа настапот на егзибицискиот турнир во Абу Даби.
Читај повеќе...
 
Параолимпијка спасот го гледа во евтаназија PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 27 декември 2017
paraol1qq.jpgБелгиска параолимпијка, која изјави дека сака да биде евтаназирана по настапот на Параолимписките игри 2016 во Рио, објави дека е подготвена да стави крај на својот живот.
Читај повеќе...
 
Јане ќе биде гостин на Погба и ќе го гледа... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 14 декември 2017
gostin1ww.jpgЈане Велковски ќе го гледа осминафиналниот меч од Лигата на шампиони меѓу екипите на Манчестер Јунајтед и Севилја како гостин на фудбалерот на англискиот тим Пол Погба. Француската ѕвезда веднаш испрати порака до 9-годишното момче, кое боледува од спинална мускулна атрофија, да биде негов гостин на фудбалски натпревар од Лигата на шампиони откако го виде видеото на Јане од кампањата на УЕФА, „Еднакви на терен“. Деновиве, менаџерот на Погба испратил и официјална покана до семејството во првата половина на март, кога ќе се игра реваншот меѓу Јунјатед и Севилја, да бидат меѓу публиката на „Олд Трафорд“, како специјални гости.
Читај повеќе...
 
Некогашниот легендарен голман на "Партизан"... PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 07 декември 2017
kralj1qq.jpgВо посета на  Охрид денес   е познатиот некогашен српски репрезентативен   голман на ФК „Партизан “, Ивица Краљ.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 64 - 72 од 1049
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive