Спорт
Роналдо и Зидан на европскиот фудбалски трон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 26 октомври 2017
ronaldo300k.jpgКристијано Роналдо е прогласен за најдобар фудбалер во светот за 2017 година во изборот на ФИФА.
Читај повеќе...
 
Кој влегува во баражот за СП во 2018 PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 17 октомври 2017
baraz500k.jpgБалканско дерби меѓу Хрватска и Грција ќе гледаме во баражот за Светското првенство (СП), кое во 2018 година ќе се игра во Русија- одлучи денешната ждрепка во Цирих, Швајцарија.
Читај повеќе...
 
Бившиот спортски ас О Џеј Симпсон пуштен од затвор PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 02 октомври 2017
simspon1qq.jpgПоранешната спортска ѕвезда О Џеј Симпсон беше пуштен од затвор во американската држава Невада нешто по полноќ по локално време, соопшти тамошниот оддел за спроведување санкции. Властите велат дека го пуштиле 70-годишниот Симпсон во 00.08 часот за да се зачува јавниот ред и мир и да се намали потецијалот за инциденти. На Симпсон му беше одобрено условно пуштање на слобода во јули откако отслужи речиси девет години во затвор за учество во вооружен грабеж и киднапирање во 2007 година во Лас Вегас.
Читај повеќе...
 
Леброн го нарече Трамп "уличар" PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 23 септември 2017
lebron1q.jpgКошаркарската ѕвезда Леброн Џејс кажа дека одењето во Белата куќа било голема чест сѐ додека не се појавил Доналд Трамп и го нарече американскиот претседател „уличар“ поради тоа што го кажа на Твитер за неговиот колега Стеф Кари. Трамп рече дека ја повлекува поканата за Голден Стејт вориорс откако најдобриот играч Стеф Кари кажа дека не сака да присуствува на приемот во Белата куќа.
Читај повеќе...
 
Почина легендарниот боксер Џејк Ламота PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 21 септември 2017
lamota1q.jpgЏејк Ламота, легендарниот боксер кој послужи како испирација за филмот „Разјарениот бик“, почина на 95-годишна возраст од компликации од пневмонија и меѓу јавните личности кои му оддадоа почит беа и Мартин Скорсезе и Роберт де Ниро.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 55 - 63 од 1029
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ.. ................ ....ОХРИДСКО ЛЕТО 2018

caj.gif

ohleto_160_80.jpg

Слични теми

Реклами

img_1108.jpg 
  
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

logoprepoznatlivo.jpg  

   

logo_ohridlive_1.jpg
  

 

 

  

   

OhridLive