Спорт
Зверев го декласира Федерер на турнирот во Монтреал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 14 август 2017
zverev33e.jpgГерманецот Александер Зверев стана самиот третиот тенисер што го победил Роџер Федерер годинава, откако 20-годишниот Германец го победи Швајцарецот во финалето на турнирот во Монтреал со 6:3, 6:4.
За Федерер (36), тоа беше самиот третиот пораз на 38 меча во 2017 година. Швајцарскиот тенисер се уште може да се искачи на првото место на АТП листата ако резултатите на турнирот во Синсинати неделава одат во негов прилог.
Читај повеќе...
 
Почина пливач додека го препливувал Ламанш PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 08 август 2017
pocina1ww.jpgБританецот Даглас Вејмарк почина при обидот да го преплива каналот Ламанш, соопшти британската полиција, јави Би-Би-Си.
Последни измени ( вторник, 08 август 2017 )
Читај повеќе...
 
Федерер ги растури Вимблдонските сништа на Чилиќ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 16 јули 2017
cilic1wee.jpgНа најпрестижниот тениаки турнир,неофицијалното светско првенство во тенис,во Вимблдон,Роџер федерер ги растури Бимблдонските сништа на Матин Чилиќ.Го совлада со 3:0 по сетови (6:3, 6:1, 6:4).
Читај повеќе...
 
Сем Квери го елиминира Енди од Вимблдон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 12 јули 2017
marej55t.jpgСем Квери денес го елиминира еден од фаворитите на турнирот во Вимблдон,Шкотот Енди Мареј.
Читај повеќе...
 
Мугуруза и Вилијамс со полуфиналето на Вимблдон PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
вторник, 11 јули 2017
magaruza1q.jpgШпанската тенисерка Габриње Мугуруза и Венус Вилијамс од САД се првите полуфиналистки на женскиот турнир на Вимблдон.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 46 - 54 од 1010
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive