Спорт
Балканско финале на ЕП во кошарка во Истанбул PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
петок, 15 септември 2017
finale2ee.jpgВо недела во 20,30 часот на ЕП во кошарка во Истанбул ќе се одигра балканско финале.Прв финалист беше репрезентацијата на Словенија,а по вечершнава победа на Србија над Русија со резултат 87:79 таа ќе биде вториот финалист.
Читај повеќе...
 
Париз и Лос Анџелес си ги поделија олимпијадите PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 14 септември 2017
pariz1q.jpgПариз ќе биде домаќин на Летните олимписки игри во 2024, а Лос Анџелес во 2028 година, објави Меѓународниот олимписки комитет (ИОЦ) на седницата на Извршниот комитет во Лима.
Читај повеќе...
 
Стивенс го освои УС-Опен и освои 3,7 милиони долари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 10 септември 2017
stiv1ww.jpgСлоен Стивенс го заокружи својот неверојатен камбек со освојувањето на првата гренд слем титула во кариерата, откако во финалето на Отвореното првенство на САД ја прегази својата добра пријателка Медисон Киз со 6:3, 6:0.
Читај повеќе...
 
Серена Вилијам роди девојче PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 02 септември 2017
serena1000k.jpgСерена Вилијамс (35) роди девојче, објавије повеќе американски медиуми во петокот.
Читај повеќе...
 
Зверев го декласира Федерер на турнирот во Монтреал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 14 август 2017
zverev33e.jpgГерманецот Александер Зверев стана самиот третиот тенисер што го победил Роџер Федерер годинава, откако 20-годишниот Германец го победи Швајцарецот во финалето на турнирот во Монтреал со 6:3, 6:4.
За Федерер (36), тоа беше самиот третиот пораз на 38 меча во 2017 година. Швајцарскиот тенисер се уште може да се искачи на првото место на АТП листата ако резултатите на турнирот во Синсинати неделава одат во негов прилог.
Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 28 - 36 од 996
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

  rezultati.jpg 

Општина Охрид

 
msnastani.jpg

 

 

    

letra.jpg

  

   

OhridLive