Спорт
Македонските олимпијци тргнуваат на ЗОИ PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
понеделник, 05 февруари 2018
olimpijci1qqs.jpgМакедонскиот олимписки комитет (МОК) на свеченост ги испрати македонските спортисти кои ќе ја претставуваат државата на 23. Олимписки игри кои ќе се одржат во Пјонгчанг овој месец.
Последни измени ( понеделник, 05 февруари 2018 )
Читај повеќе...
 
Федерер го надигра Хрватот Чилиќ на АО и стана крал PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
недела, 28 јануари 2018
federer1q.jpgРоџер Федерер  уште еднаш ги помести границите во тенискиот свет, откако во финалето на Австралија Опен по голема битка и пет сета славеше победа против Хрватот  Марин Чилиќ со 3-2 (6-2, 6-7/5, 6-3, 3-6, 6-1) и ја запиша својата рекордна 20. Грен слем титула, а шеста од Грен слем турнирот кој се игра на терените во „Мелбурн Парк“.
Читај повеќе...
 
Возњацка е кралица на АО PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
сабота, 27 јануари 2018
karolina1qq.jpgСимона Халеп и Каролин Возњацки уште еднаш докажаа зошто минатата сезона ја завршија на првите две позиции на ранг-листата на ВТА. Двете фантастични тенисерки утрово го одиграа финалето на првиот овосезонски Грен слем, Австралија Опен, а на крај се радуваше Возњацки, која го доби тричасовниот маратон со 2-1 во сетови.
Читај повеќе...
 
Ристовски:Треба да се гордееме со нашите ракометари PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
четврток, 25 јануари 2018
ristoski1qq.jpgПрвиот голман на македонската репрезентација, Борко Ристовски одлучи да се обрати до македонската јавност и испрати порака до сите навивачи, кои во претходните две недели го бодреа тимот на Европското првенство (ЕП) во Загреб.
Читај повеќе...
 
Македонија испушти важна победа PDF Печати Е-Маил
Кориснички Рејтинг: / 0
среда, 24 јануари 2018

Македонската ракометна репрезентација загуби од Чешка со 25:24 во вториот натпревар од главната фаза на Европското првенство во Хрватска, иако беше во водство сè до самиот финиш, на моменти и со пет разлика.

lazaru1q.jpg

 

Читај повеќе...
 
<< Старт < Претходно 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Следно > Крај >>

Резултати 19 - 27 од 1010
Click for Охрид, Macedonia Forecast
bigorski.jpg
infel_logo_1.jpg    

ЛЕКОВИТИ ЧАЕВИ РЕЦЕПТИ

caj.gif

  logo.png

 

 

 

 

 

  

 Слични теми

Реклами

544152_210629159119664_747594397_n.jpg
img_1108.jpg 
logo_ohridlive_1.jpg 
54bcb16d94985.jpg
logo1.jpg    
  hotel-mir1-zlatibor-zute-strane-imenik.jpg
biljani.jpg
ineks.jpg


panam.jpg
palmer_logo.jpg

ohleto.jpg
logo_kultura.jpg   
    
 

Контакт

Доколку имате некоја забелешка за ефикасноста и функционалноста на нашиот сајт од технички аспект, контактирајте со администаторот. Контакт...

decarotari.jpg

Copyright © 2008 by OhridLive

  logoprepoznatlivo.jpg

 
 

 

 

 

  

   

OhridLive